Czy da się zaoszczędzić przy wyborze OC?

  • 10.12.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Czy da się zaoszczędzić przy wyborze OC?
Oszczędność przy wyborze OC jest nie tylko możliwa, ale wręcz zalecana. Szkopuł w tym, żeby wiedzieć, jak ją sobie zapewnić i zapłacić jak najmniej. Informacje, które Ci w tym pomogą, znajdziesz w poniższym artykule.

Porównuj i oszczędzaj

Na OC zdecydowanie warto oszczędzać. Nie zachodzi przy tym ryzyko, że z powodu wyboru tańszej polisy otrzymasz gorszą ochronę, ponieważ zakres ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej jest identyczny dla każdego kierowcy bez względu na to, ile płaci za OC. Krótko mówiąc, nie ma sensu przepłacać, bo i tak nie daje to żadnych dodatkowych profitów.

Jak zaoszczędzić na OC? Przepis jest łatwy: znaleźć najtańszą na rynku ofertę. Zastanawiasz się, jak to zrobić? To proste – możesz użyć internetowej porównywarki ubezpieczeniowej lub wyliczyć składkę u agenta ubezpieczeniowego. W obu przypadkach uda Ci się wytypować najtańszą ofertę na rynku. Ile w ten sposób zostaje w Twojej kieszeni? Otwórz porównywarkę ubezpieczeniową i osobiście sprawdź, ile możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC.

Pod żadnym pozorem nie przywiązuj się do jednego towarzystwa, nawet jeśli jego pracownicy urzekają Cię serdecznością i otwartością. Istnieje bowiem wysokie prawdopodobieństwo, że firma, która jeszcze rok temu miała dla Ciebie najlepszą ofertę, obecnie wcale nie jest najtańsza. Żeby upewnić się co do tego, wystarczy skalkulować składkę w wielu towarzystwach i wybrać najtańszą polisę u agenta lub przez Internet.

Brak rat i odpowiedni wybór auta

Poszukując najtańszego OC, pamiętaj, żeby skupić się na ofertach z jednorazową składką i nie rozkładać jej na raty. Choć jest to niewątpliwie wygodne rozwiązanie, pod względem finansowym oznacza wymierne straty. Dlaczego? Ponieważ rozkładając składkę na raty, towarzystwa ubezpieczeniowe doliczają sobie dodatkowo nawet 30% ceny, co skutkuje znaczną podwyżką i zwyczajnie się nie opłaca z czysto finansowego punktu widzenia.

Jeśli zależy Ci na jak najtańszym OC, miej na uwadze, że na wysokość składki wpływa charakterystyka Twojego auta. Mowa głównie o marce, modelu i przede wszystkim pojemności silnika. Mianowicie jeśli zdecydujesz się na samochód sportowy z dużym silnikiem o pokaźnej mocy, to cena OC będzie wyraźnie wyższa, niż gdybyś był właścicielem niewielkiego, miejskiego auta z silnikiem o pojemności 1200 cm3 i mocy 60 KM. Parametry pojazdu wpływają na wysokość składki ubezpieczeniowej niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę całoroczną, czy krótkoterminową polisę (przeczytaj więcej na ten temat i pod poniższym linkiem dowiedz się, na czym polega OC krótkoterminowe).

Grupa Tipmedia
Podziel się: