×

Czy warto spędzić sylwester 2018 za granicą?

  • 5.12.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto spędzić sylwester 2018 za granicą?
Początek roku to coś więcej niż zmiana w końcówce daty. To symboliczny nowy rozdział w naszym życiu. Na horyzoncie widzimy szanse na pozytywne zmiany i z optymizmem patrzymy w przyszłość. Tej nocy nie zasypiamy, czekając na wybicie północy i symboliczną lampkę szampana. Ta noc powinna być inna niż wszystkie.

Gdzie spędzić Sylwestra?

Ten temat pojawia się w rozmowach w rodzinie i wśród przyjaciół już na początku listopada. Wiadomo – do tej wyjątkowej nocy trzeba się dobrze przygotować. Najczęstszą formą witania Nowego Roku są spotkania w gronie przyjaciół, tzw. „domówki”. Równie dużą popularnością cieszą się miejskie Sylwestry „pod chmurką”, gdzie roztańczeni ludzie witają Nowy Rok stojąc tłumnie pod sceną. Coraz chętniej udajemy się na sylwestrowe bale. Jednak wspólny mianownik jest zazwyczaj ten sam – przeważnie spędzamy Sylwestra w Polsce. Trudno zgadnąć dlaczego, bo jeśli weźmiemy pod uwagę koszt kreacji sylwestrowych, zaproszenia na bal, wizyty u fryzjera i kosmetyczki, może się okazać, że za te same pieniądze możemy… przywitać Nowy Rok pod palmami!

Noworoczny urlop – a czemu nie?

W tym roku wystarczy wziąć cztery dni urlopu, by spędzić tydzień na egzotycznej wycieczce, przywitać Nowy Rok, wypocząć po trudach nocy sylwestrowej (jakże nam tego brakuje, gdy witamy Nowy Rok w Polsce!), zdążyć zwiedzić to i owo i naprawdę dobrze się bawić. Ciepły klimat i Sylwester, który będzie trwał tydzień? A niby czemu nie! Przecież o niczym innym nie marzymy, gdy w Polsce najlepsze trwa zima.

Sylwester za granicą – dokąd polecieć?

Wenecja – kolacja sylwestrowa nieopodal placu św. Marka to kulminacyjny punkt programu, ale przecież Wenecja to o wiele więcej – to miasto aż kipi romantyzmem. Jeśli to Wasz pierwszy wspólny Sylwester Wenecja jest najlepszym wyborem. W ofercie Sylwester 2018 z Itaką tydzień pobytu w Wenecji kosztuje niecałe 1800 złotych.

Paryż i Rzym – dwie najważniejsze kulturalne stolice Europy. To nie tylko okazja do zobaczenia Koloseum i Łuku Triumfalnego, ale też osobistego przeżycia Sylwestra w gronie rozentuzjazmowanych paryżan i rzymian. Coś niebywałego.

Lanzarote – jedna z bardziej urokliwych wysp z archipelagu Wysp Kanaryjskich. Sylwester na plaży i kąpiel w morzu o północy? Może być trochę chłodno, ale przecież my kąpiemy się latem w Bałtyku, damy radę! Z naszego punktu widzenia woda ma AŻ 19°C. W Nowy Rok odpoczniemy nad hotelowym basenem.

Granada – jedno z piękniejszych miast w Hiszpanii leżące niemal u stóp Sierra Nevada. Jeśli nie wielkie miasto i nie piaszczysta plaża, to może Sylwester w górach i Nowy Rok na nartach? Najpiękniejsze trasy zjazdowe w wersji dla początkujących i zaawansowanych, luksusowe hotele z basenami, klimatyczne miasto, w którym nie brak cichych uliczek, po których warto pospacerować. Hiszpański Sylwester w górach może być tym, o czym marzysz!

Grupa Tipmedia
Galeria zdjęć
Podziel się: