Cyfrowe narzędzia dla fleet managera – dlaczego powinien z nich korzystać?

  • 29.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Cyfrowe narzędzia dla fleet managera – dlaczego powinien z nich korzystać?
Zarządzanie flotą to trudne zadanie, szczególnie gdy park samochodowy składa się z dużej liczby pojazdów. Na szczęście fleet manager może coraz częściej korzystać z nowoczesnych narzędzi cyfrowych. W jaki sposób pomagają w pracy?

Komputer z prostymi aplikacjami to dziś często za mało, aby fleet manager mógł skutecznie i efektywnie zarządzać dużą flotą firmową. Często potrzebne są zaawansowane narzędzia cyfrowe, które współdziałają z telematyką i monitoringiem, a także potrafią przetwarzać wiele złożonych danych. Takie rozwiązania dostarczane są dziś przez wiele renomowanych firm (np. SATIS).

Cyfrowe rozwiązania we flocie

Cyfrowe rozwiązania w dużej flocie często dotyczą różnych obszarów jej funkcjonowania. Podstawą jest oczywiście system monitoringu pojazdów. Takie narzędzie to dziś dużo więcej niż tylko lokalizator GPS. Współczesne samochody w firmach coraz częściej są wyposażane w różnego rodzaju czujniki, które pozwalają zbierać wiele złożonych danych nie tylko o samym pojeździe, ale również o pracy kierowców. Fleet manager może zatem obserwować trasę przejazdu samochodu, jego prędkość i inne parametry, ale również rejestrować przestoje, a nawet tankowania. Na tym oczywiście nie kończą się cyfrowe rozwiązania. Współczesny menedżer floty otrzymuje wiele zaawansowanych narzędzi, które pomagają mu w różnych obszarach zarządzania pojazdami. Przykładem może być ewidencja pojazdów.

Ewidencja pojazdów a cyfrowe narzędzia

Systemy ewidencji pojazdów w firmach stają się coraz bardziej zaawansowane i mogą obejmować wiele różnych danych na temat samochodów używanych w działalności danego przedsiębiorstwa. Takie zaawansowane moduły ewidencji są doskonałym przykładem nowoczesnych narzędzi cyfrowych, które wspierają pracę fleet managera. Ewidencja pojazdów to najczęściej zaledwie jedna z możliwości takiego oprogramowania. Współczesne systemy tego typu pomagają gromadzić i przetwarzać także dodatkowe dane na temat każdego pojazdu. Mogą to być na przykład zestawienia na temat wydatków związanych z danym samochodem lub kierowcą, wsparcie w rozliczaniu kilometrów prywatnych i firmowych, ewidencja przebiegu pojazdów, planowane naprawy i przeglądy, alerty o terminach ubezpieczeń, analiza zużycia paliwa itd.

Cyfrowe narzędzia, których przykładem są właśnie różnego rodzaju moduły ewidencji, to ważne wsparcie w pracy fleet managera. Dzięki nim można łatwiej zarządzać parkiem samochodowym i kosztami, a także precyzyjnie planować budżet na przyszłość.

Grupa Tipmedia
Podziel się: