Jak wybrać kredyt samochodowy? Kalkulator rat może okazać się niezbędny

  • 29.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać kredyt samochodowy? Kalkulator rat może okazać się niezbędny
Kupno nowego samochodu może być obciążające dla domowego budżetu. Kalkulator rat przygotowany przez Volkswagen Financial Services pozwoli jednak dowieść, że Kredyt EasyDrive to instrument finansowy z niskimi ratami. Dzięki temu nawet za auto z bogatym wyposażeniem nie trzeba będzie płacić zbyt wygórowanych kwot. Sprawdź, jak sfinansować kupno bogato wyposażonego samochodu w korzystnej cenie!

Nowoczesny kredyt samochodowy – kalkulator wskazuje niskie raty

Dziś od samego posiadania danego urządzenia, znacznie ważniejsza jest możliwość korzystania z niego, choćby za niewielką opłatą. Stąd tak duża popularność wszelkiego rodzaju wynajmów. Wedle tej zasady skonstruowany jest Kredyt EasyDrive, dzięki któremu, płacąc niewielkie miesięczne sumy, można korzystać z nowych aut na gwarancji. Klient bowiem nie jest obciążany pełną wartością pojazdu, jak w przypadku klasycznego kredytu, płaci jedynie za jego zużycie w trakcie trwania umowy. To pozwala znacznie obniżyć raty, dlatego więcej osób może sobie pozwolić na kredyt samochodowy. Kalkulator rat Kredytu EasyDrive pozwala bez wychodzenia z domu przekonać się, ile trzeba będzie płacić miesięcznie za wybrany samochód.

Kredyt samochodowy – kalkulator wyliczy zobowiązanie dla wersji bez dodatków

Volkswagen Golf z roku modelowego 2019, z silnikiem o pojemności 1,5 l TSI BlueMotion o mocy 130 KM oraz 6-biegową skrzynią, w wersji Trendline, kosztuje 81190 zł. W kredycie EasyDrive, najniższa możliwa rata za to auto wynosi 723 zł. Taką wysokość miesięcznych należności pokazuje za ten nowy samochód kalkulator rat, jeśli ustawi się na nim następujące parametry:

  • Okres kredytowania: 48 miesięcy.
  • Wysokość wkładu własnego: 30 proc. wartości auta.
  • Roczny limit przebiegu: 20 tys. km.

Kredyt na nowy samochód w wersji doposażonej

Choć model, który posłużył do kalkulacji kredytu, sam w sobie posiada już całkiem bogate wyposażenie, można do niego dokupić jeszcze kilka użytecznych i praktycznych rozwiązań. Na przykład:

  • Reflektory przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów.
  • System Park Pilot (czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją odległości na ekranie radia; automatycznie obniżane lusterko zewnętrzne po stronie pasażera przy włączonym biegu wstecznym).
  • Pakiet Czujnik deszczu (czujnik deszczu; automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne, funkcja świateł – Coming/Leaving Home; czujnik zmierzchu; funkcja automatycznego włączania świateł).

Łączny koszt wszystkich tych rozwiązań to 2360 zł, więc po ich dołożeniu wartość auta wyniesie 83550 zł. Jak to wpłynie na wysokość raty kredytu? Jeśli wszystkie pozostałe parametry poza ceną pozostaną bez zmian, miesięczne zobowiązanie wyniesie 744 zł. Będzie więc droższe o 21 zł w stosunku do pierwszego wyliczenia.

Kalkulacje te najlepiej obrazują, nie tylko jak niewielkie miesięczne raty oferuje Kredyt EasyDrive, ale także jak małe różnice w ich wysokości powoduje dołożenie do auta kilku nowoczesnych opcji, które poprawią komfort użytkowania pojazdu. Tym samym śmiało można stwierdzić, że Kredyt EasyDrive to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce podróżować wygodnym i dobrze wyposażonym autem, a jednocześnie nie przepłacać.

Grupa Tipmedia
Podziel się: