Jaki zegarek wybrać do garnituru?

  • 16.11.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jaki zegarek wybrać do garnituru?
W modzie męskiej od wielu lat panuje zasada: im mniej tym lepiej. Ta zasada odnosi się także do zegarka, który jest nieodzownym dodatkiem do każdego garnituru. Projektanci zegarków wizytowych stawiają na prostotę i minimalizm. Klasyczne modele posiadają duże, czytelne tarcze, bransolety albo skórzane paski.

Dobry zegarek to wizytówka mężczyzny i inwestycja w jego wizerunek, a na tym nie można oszczędzać. Zegarek jest traktowany jako męska biżuteria i może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jakimi zasadami kierować się przy jego zakupie i czy warto wydać na niego sporo pieniędzy?

 

Zasada nr 1

Pasek i zapięcie

Obecnie w trendach są zegarki na skórzanych paskach. Najczęściej spotykane są zegarki z brązowym lub czarnym paskiem z niewidocznymi przeszyciami. Idealnie komponują się one z klasycznymi garniturami w stonowanych kolorach. Wybierając zegarek należy zwrócić także uwagę na zapięcie – najlepiej, żeby było ono klasycznym zapięciem klamrowym.

 

Zasada 2

Kolorystyka

Bardzo modne jest kontrastowe połączenie jasnej tarczy ze złotą kopertą i ciemnym paskiem. Klasyka i elegancja w jednym. Koperta powinna być jednocześnie dopasowana do pozostałych dodatków w stroju – paska i spinek do mankietów.

 

Zasada 3

Twój charakter

Najważniejszą zasadą w doborze zegarka jest osobowość osoby, która będzie ją nosiła. Inny zegarek wybierze dyrektor banku, a inny pracownik działu marketingu.

Dobrą zasadą jest również kolorystyczne dobranie zegarka z butami. Jeśli buty są brązowe, niech pasek zegarka będzie w takim samym kolorze. Marketingowiec w garniturze i sportowym, designerskim zegarku jest gustownym zestawieniem, ale ten sam zegarek na ręce burmistrza miasta lub polityka może już razić.

 

Zasada 4

Rozmiar

Większość firm produkujących zegarki ma w swojej ofercie różne wielkości kopert. Przy wyborze wielkości tarczy należy kierować się wielkością przedramienia. Im ręka jest szczuplejsza tym mniejszy zegarek lepiej pasuje.

 

Zasada 5

Jakość

Zegarek jest tym elementem męskiej garderoby, na którym nie warto oszczędzać. Jest częścią męskiego wizerunku, mówiącą o pozycji i statusie materialnym. Już na pierwszy rzut oka widać, czy ktoś nosi elegancki i dobry jakościowo zegarek renomowanej firmy, czy bazarową podróbkę.

 

Niestety, wszystkie wyżej wymienione cechy zegarka wpływają bezpośrednio na jego cenę. Dobry zegarek kosztuje. I to niemało! W przedziale od 1000zł w górę. Jeśli już wydajemy sporą kwotę pieniędzy na elegancki garnitur, musimy dobrać do niego odpowiedni, pasujący zegarek. Dopiero wtedy wyglądamy naprawdę elegancko. Jeśli nie mamy wystarczająco dużo pieniędzy, warto zastanowić się, czy szybka pożyczka nie będzie dobrym rozwiązaniem. Szybka pożyczka to sposób na ekspresową gotówkę i rozłożenie płatności na raty jak dokładnie wyglądają warunki dowiesz się tutaj. Szybka pożyczka to także zaoszczędzony czas i możliwość cieszenia się nowym zakupem jeszcze tego samego dnia. Poza tym inwestycja w siebie zawsze się opłaca! Przeanalizujmy, czy możemy sobie pozwolić na takie zobowiązanie finansowe.

Grupa Tipmedia
Podziel się: