Czy warto korzystać z pozabankowych pożyczek ratalnych?

  • 14.11.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto korzystać z pozabankowych pożyczek ratalnych?
Popularność pozabankowych pożyczek ratalnych stale rośnie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są łatwiej dostępne niż kredyty i można je otrzymać niemal tak szybko, jak popularne chwilówki. Oczywiście nie znaczy to, że są całkowicie pozbawione wad, ale po odpowiednim rozeznaniu można znaleźć produkt, który spełni większość oczekiwań.

Zalety pożyczek ratalnych

Największą zaletą pożyczek ratalnych jest to, że można je otrzymać naprawdę szybko. Najłatwiejszym sposobem jest złożenie wniosku online – taka procedura jest wygodna i równie bezpieczna jak tradycyjne złożenie wniosku w placówce stacjonarnej. Co ważne, wysokość pożyczki ratalnej można dopasować do swoich potrzeb w bardzo prosty sposób, tak samo zresztą, jak ilość rat, np. na stronie https://pozyczka-ratalna.pl/ za pomocą suwaka wybiera się zarówno kwotę, jak i preferowaną liczbę rat.

Po wybraniu najważniejszych parametrów wystarczy wypełnić formularz online i poczekać na jego rozpatrzenie. Zwykle trwa to kilka, kilkanaście minut, po czym pieniądze przelewane są na wskazane konto. To wygodne i szybkie rozwiązanie, sprawdzające się w każdej sytuacji, dlatego coraz więcej osób zamiast kredytu wybiera pożyczkę ratalną.

Jak sprawdzić czy pożyczka będzie się opłacać?

Aby zyskać pewność, że warto zaciągnąć pożyczkę ratalną, należy sprawdzić, ile będzie ona kosztować. Można to zrobić samodzielnie, przeglądając oferty i obliczając całkowitą kwotę do zapłaty. Jednak znacznie wygodniejszą metodą są różnego rodzaju rankingi pożyczek (np. https://pozyczkowy-portal.pl), w których najważniejsze informacje podane są jak na tacy. Znaleźć tam można m.in. informacje o wysokości oprocentowania czy opinie klientów.

Przy zaciąganiu pożyczki ratalnej należy pamiętać o tym, że mogą być na nią nałożone dodatkowe opłaty, np. za nieterminową spłatę. Z tego właśnie względu zawsze trzeba przeanalizować umowę oraz tabelę opłat i prowizji, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Konkurencja na rynku pożyczek ratalnych jest tak duża, że pożyczkodawcy oferują naprawdę atrakcyjne warunki, ale ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze.

Grupa Tipmedia
Podziel się: