Komu przyda się czyściwo przemysłowe?

  • 19.10.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Komu przyda się czyściwo przemysłowe?
Czyściwa przemysłowe dają gwarancję, że nasza produkcja będzie higieniczna, maszyny będą czyste, a goście w hotelu nie będą narzekali na brud. Czym są czyściwa? Gdzie sprawdzą się najlepiej? Jakie czyściwo wybrać? Koniecznie sprawdź!

Co to jest czyściwo przemysłowe?

Czyściwem nazywamy materiał używany w zakładach przemysłowych, w warsztatach i zakładach usługowych do wycierania powierzchni zabrudzonymi np. smarami, farbami, olejami. Czyściwa przemysłowe wykonane są z różnych surowców, przez co mogą mieć różne przeznaczenie.

Najczęściej pozyskiwane są w wyniku recyklingu. Spotkać możemy czyściwa zarówno z bawełny jak i z papieru. Mogą mieć pochodzenie makulaturowe, celulozowe, celulozowo-makulaturowe lub włókninowe. W zależności od rodzaju zabrudzenia, używamy ich na sucho, z wodą, ze środkami czystości lub rozpuszczalnikami. Wyparły one tradycyjne bawełniane ścierki wielorazowego użytku, które po użyciu należało wyprać, a następnie wysuszyć.

Czyściwa jednorazowe dostępne np. w sklepie internetowym https://higieniczny.pl/czysciwo-przemyslowe.html mają specjalną budowę, która są, w zależności od zapotrzebowania, chłonne i mięsiste, niepylne, przeznaczone do kontaktu z żywnością itd. Czyściwa przemysłowe znajdą swoje zastosowanie podczas wycierania, czyszczenia i polerowania. Każda ta czynność wymaga wyboru innego czyściwa. Te do czyszczenia i polerowania stworzone są z różnych włókien. Natomiast czyściwo papierowe używamy do wycierania. Służy ono do wchłaniania rozlanych płynów, usuwa kurz i brud. Te czyściwa papierowe znamy ze swojej kuchni. Są nimi bowiem choćby ręczniki papierowe. Innych czyściw będziemy używać do wycierania płynów i olejów, inne zaś lepiej sprawdzą się w czasie wycierania smarów.

Gdzie wykorzystywane są najczęściej czyściwa?

Zarówno w przemyśle mechanicznym, metalowym jak i samochodowym, czyściwa spełniają swoją rolę poprzez wycieranie elementów ze smarów i olejów. W branży spożywczej mamy do czynienia nie tylko z czyściwami służącymi do wycierania, czy sprzątania w kuchni. Istnieją specjalne ręczniki papierowe, które mogą mieć kontakt z żywnością. W ten sposób mamy pewność, że jedzenie, które musimy opłukać, a następnie wysuszyć (np liście szpinaku), nie wchodzi w reakcje z czyściwem. Także w branży hotelowo-gastronomicznej czyściwa spełniają ogromną rolę. Są one idealne do wycierania kurzu i sprzątania. Doskonale nadają się do wytarcia płynu ze stołu, czy lady. Perfekcyjnie poradzą sobie z kurzem, a także znakomicie pomogą w utrzymaniu czystości w każdym pomieszczeniu. Znajdą one zastosowanie także w codziennym życiu. Są idealną pomocą do utrzymania w czystości naszych domów.

W zależności od tego, jaką branżą się zajmujemy, potrzeba nam innych czyściw. W wielu zakładach nie możemy stawiać na jeden rodzaj czyściwa. Będą one przydatne zarówno do czyszczenia elementów ze smarów, pyłu, jak i osuszania rąk pracowników. Doskonale posłużą nie tylko do czyszczenia wytworzonych elementów, ale także do sprzątania. Przysporzą korzyści w naszych domowych kuchniach, jak i w wielkich gastronomiach. Czyściwo przemysłowe potrzebne jest w każdym zakładzie.

Grupa Tipmedia
Podziel się: