Oświetlenie pokoju nastolatka – jakie lampy kupić?

  • 17.10.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Oświetlenie pokoju nastolatka – jakie lampy kupić?
Wybranie odpowiednich lamp do pokoju nastolatka może być nie lada wyzwaniem. Do dyspozycji mamy szeroką gamę różnych wzorów artykułów oświetleniowych, ale i tak zawsze pojawiają się wątpliwości. Na co powinniśmy wtedy zwrócić uwagę?

Naturalnie, jeśli chcemy zrobić remont w pokoju nastolatka, powinniśmy też wziąć jego zdanie pod uwagę. Kupowanie materiałów wykończeniowych, mebli i innych produktów bez wcześniejszego porozumienia się z głównym lokatorem pokoju może zakończyć się konfliktem. Lepiej go uniknąć i razem zabrać się za poszukiwanie odpowiedniego wyposażenia.

Gdy robimy generalny remont i wymieniamy wszystko, wtedy także konieczne będzie zakupienie nowej lampy. Także i tutaj warto porozmawiać z nastolatkiem, co będzie odpowiadało mu najbardziej. Gdy jednak znalezienie odpowiednich artykułów oświetleniowych nie idzie nam zbyt dobrze, zachęcamy do zapoznania się z naszymi poradami.

 

Oświetlenie główne do pokoju nastolatka

To najczęściej lampa sufitowa, ale możemy też wybrać oczka świetlne albo taśmy LED, które też powinny spodobać się nastolatkowi. W przypadku oczek i taśm konieczne będzie jednak przygotowanie sufitu podwieszanego, co także przekłada się na większe koszty.

Gdy wybór pada na lampę sufitową, możemy wybrać tą wiszącą albo plafon. W przypadku lamp wiszących najbardziej popularne są teraz lampy typ pająk z podwieszanymi kablami, lampy typu molecular, które również mogą przypaść do gustu nastolatkowi, który chce mieć oryginalny pokój.

 

Oświetlenie dodatkowe do pokoju nastolatka

Oprócz tego potrzebne będzie dodatkowe oświetlenie – sama lampa główna to za mało. W ramach oświetlenia dodatkowego powinniśmy wybrać lampkę biurkową oraz lampkę nocną. Zamiast lampki nocnej można też kupić lampę stojącą – podłogową, która będzie pełniła dekoracyjną funkcję w pokoju.

Oświetlenie dodatkowe również powinniśmy dobierać w zależności od stylu aranżacji wnętrza. Dobrym pomysłem mogą być lampy metalowe, które mają styl skandynawski czy loft – lampy z regulowanymi reflektorami czy z minimalistycznymi abażurami. Gdy chcemy dobrać lampkę biurkową, wybierzmy taką z dłuższym, regulowanym ramieniem, która pozwoli nam na łatwe skierowanie snopu światła w odpowiednią stronę.

Podsumowując, jeśli chcemy zakupić oświetlenie do pokoju nastolatka, mamy przed sobą do wyboru mnóstwo ciekawych modeli. Warto sprawdzić, co oferują nam sklepy, także te internetowe, aby znaleźć oświetlenie, które będzie mogło spełnić wymagania młodego człowieka i będzie pasowało do jego pomysłu na pokój. Dużo inspiracji można znaleźć także w internecie!

Zapoznaj się również z nowoczesnymi lampami do pokoju: lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/828-lampy-nowoczesne

Grupa Tipmedia
Podziel się: