Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 26 kwietnia 2024 16:33
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideoinformator

W wideoinformatorze o modernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 2 oraz festynie czytelniczym.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Tego lata będzie głośno w lubańskiej dwójce.  Właśnie w wakacje gmina zamierza zrealizować tam większość prac remontowych, na jakie w ubiegłym roku pozyskaliśmy spore fundusze.

Kolorowy i niezwykle bajeczny, pełny radości i uśmiechów najmłodszych, tym razem bez waty cukrowej i dmuchańców, ale za to z książką.

Już wkrótce rozpocznie się kompleksowy remont budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

Prace obejmą wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę elewacji, poszycia dachu i montaż paneli fotowoltaicznych, wymianę instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej, instalacji elektrycznej i wentylacyjnej, instalacji kanalizacji sanitarnej i armatury łazienkowej, a także modernizację oświetlenia. 

- Nad całością zadania będzie czuwać inspektor nadzoru budowlanego, z którym jestem w stałym kontakcie i myślę, że nasza współpraca, współpraca z Urzędem Miasta zagwarantuje ukończenie prac przed 1 września – zapewniała Izabela Rożko, Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2.

Harmonogram prac uwzględnia konieczność zrealizowania zasadniczej części remontu podczas wakacji, tak aby działania ekip budowlanych nie kolidowały z funkcjonowaniem szkoły i uwzględniały bezpieczeństwo uczniów.

- Po modernizacji szkoła musi spełniać standardy określone w audycie energetycznym, czyli zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale też zmniejszenie emisji i zużycie energii elektrycznej, energii cieplnej. I to się stanie, to będzie faktem – podkreślił Mariusz Tomiczek, Główny Specjalista ds. Funduszy Zewnętrznych i Rozwoju.

Wartość inwestycji to ponad trzy miliony złotych, z czego milion siedemset złotych stanowi dofinansowanie, pozyskane w ramach projektu partnerskiego realizowanego wraz Gminą Gromadka oraz Lwówkiem Śląskim.

Z uwagi na remont, podczas wakacji kontakt z dyrekcją, nauczycielami i administracją szkoły będzie możliwy tylko telefonicznie lub poprzez pocztę elektroniczną.

 

Około stu pięćdziesięciu uczniów klas pierwszych z lubańskich podstawówek wzięło udział w Festynie Czytelniczym zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Lubaniu.

Podczas imprezy dzieci zostały pasowane na czytelników biblioteki i otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz przypinki, które z dumą prezentowały na kolorowych strojach bohaterów bajek.

- Mamy zamiar wprowadzić takie działanie jako działanie stałe, cykliczne i ma to na celu zapoznać maluchy z naszymi zbiorami, z naszą biblioteką, z faktem, że jesteśmy, jesteśmy aktywni i czekamy na tych młodych czytelników – zapowiedziała Izabela Uśpieńska-Domagała, Dyrektorka Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lubaniu

Czytanie książek to nie tylko niezbędny etap edukacji, sprzyjający rozwojowi mowy i innych procesów poznawczych. Książka to również brama do świata wyobraźni. Warto od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że czytanie to nie przykry obowiązek, ale wielka przygoda.

- Uważam, że to jest świetna inicjatywa, zwłaszcza dla dzieci z klas pierwszych, które tak naprawdę uczą się, poznają literki, uczą się czytać, więc od najmłodszych lat powinno być to jak najbardziej promowane – podkreślała Marta Browarczyk, nauczycielka z SP4.

Festyn Czytelniczy dla pierwszaków zorganizowany przez lubańską bibliotekę pokazał, że nasze dzieci lubią czytać i mają swoje ulubione pozycje książkowe.

Natan jest fanem Plastusia – bohatera książki Marii Kownackiej.

- Dlatego, że jest takim fajnym małym ludzikiem i mieszka sobie w piórniku, i taka fajna ta bajeczka – mówił Natan, uczeń klasy 1c z SP4

Z kolei Wiktoria największa sympatią darzy Pchłę Szachrajkę z bajki Jana Brzechwy.

- No bo jest taka ciekawa i tak psoci, i to jest takie ciekawe i zawsze się rymuje i łatwo to się czyta, są fajne litery i w ogóle to jest takie… lekko bajkowe i trochę takie śmieszne, wszystko takie jest w tym fajne – opowiadała Wiktoria z klasy 1a z SP2.

Patrząc na entuzjazm młodych czytelników, jest nadzieja, że choć część z nich wybierze książkę zamiast smartfona czy tabletu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaZakład pogrzebowy ZGiUK Lubań
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
ReklamaPizzeria Marezo Lubań
Reklama