piątek, 29 marca 2024 06:17

Orka Lubań na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W zawodach uczestniczyło 31 drużyn klubowych. Orkę Lubań reprezentowali Michał Dziedzic i Maksymilian Bram, którzy spisali się fantastycznie.
  • Źródło: UKS Orka

Autor: UKS Orka

II Runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików - 13 lat odbyła się w ostatni weekend w Oświęcimiu. W zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Pływacki uczestniczyło 31 drużyn klubowych z 6 okręgów: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, opolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego.

Na Okręgowych Mistrzostwach Polski 13-latków nie mogło zabraknąć pływaków UKS Orki Lubań.  Nasz klub reprezentowali Michał Dziedzic i Maksymilian Bram. Podczas zawodów rywalizacja sportowa przebiegała na wysokim poziomie, a podopieczni trenera Adama Musiała spisali się znakomicie!

Bardzo dobre mistrzostwa zaliczył Michał Dziedzic, który zdobył 4 medale!!!  Zawodnik Orki we wszystkich swoich startach stawał na podium zdobywając następujące medale:

•  złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym (czas 1:03,19)
  •  złoty medal na dystansie na 200 m stylem zmiennym (czas 2:21,74)
  •  srebrny medal na dystansie 400 m stylem dowolnym (czas 4:27,42)
  •  brązowy medal na dystansie 100 m stylem dowolnym  (czas 57,08)

Udane zawody zaliczył również Maksymilian Bram, który w trakcie zawodów pobił swoje życiówki i został sklasyfikowany na wysokich miejscach w następujących konkurencjach:

• 4 miejsce - na „mega trudnym”  dystansie 400 m stylem dowolnym (czas 4:39,53)
  • 6 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym (czas 1:00,35)
  • 8 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym (czas 1:10,44)

W końcowej klasyfikacji medalowej mistrzostw 13-latków klub „UKS ORKA LUBAŃ” zajął ostatecznie wysokie 4 miejsce!

Sukcesy naszych młodych zawodników na arenie ogólnopolskiej stanowią dla nich silną motywację do dalszej pracy na treningach i dobrą prognozę na przyszłość.