Przez półtora miesiąca do Szklarskiej Poręby pojedziemy objazdami

  • 26.05.2022, 11:59 (aktualizacja 26.05.2022, 12:27)
  • red.
Przez półtora miesiąca do Szklarskiej Poręby pojedziemy objazdami pixabay

Podziel się:

Oceń:

Z początkiem czerwca rusza remont drogi wyjazdowej ze Szklarskiej Poręby w kierunku Świeradowa-Zdroju. W ten sposób przez półtora miesiąca Droga Sudecka będzie nieprzejezdna, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Remont na wjeździe do Szklarskiej Poręby od Świeradowa-Zdroju rozpocznie się 7 czerwca i będzie trwał do 23 lipca 2022 roku. Nie uda się go zrobić etapami, więc przez półtora miesiąca nieprzejezdny będzie cały odcinek ulicy Armii Krajowej od Zakrętu Śmierci do skrzyżowania z ulicą Górną w Szklarskiej Porębie.

Proponowany objazd do i z Świeradowa-Zdroju przez ulice: Górną, Piastowską do drogi krajowej nr 3, a dalej przez Piechowice, Piastów, Kopaniec lub Kromnów itd.

Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu tego odcinka drogi, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Będzie ona wykonana z użyciem bardzo trwałej mieszanki mineralno-cementowo-emulsyjnej (MCE). Stara nawierzchnia zostanie sfrezowana i wykorzystana do wytworzenia nowej. A ta musi tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała zeń woda i by nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami. - czytamy na portalu goryizerskie.pl

red.

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

el
el 26.05.2022, 21:01
A dlaczego nie ma nigdzie informacji o zamknięciu zapory na Jeziorze Złotnickim, na czas jej remontu?
Turysta
Turysta 26.05.2022, 20:54
Stał się cud bo ta droga była jak po jakiejś katastrofie. Niczym nie przypominała wjazdu do miasta turystycznego

Pozostałe