PSP Lubań. Dostali defibrylator i piłę szablastą wykorzystywaną do cięcia szyb

  • 26.05.2022, 09:35 (aktualizacja 26.05.2022, 09:56)
  • red.
PSP Lubań. Dostali defibrylator i piłę szablastą wykorzystywaną do cięcia…

Podziel się:

Oceń:

Dr. Schumacher, producent środków dezynfekcyjnych i kosmetyków mający swoją siedzibę w Lubaniu, kolejny raz wspiera lubańskich strażaków.

Fabryka Dr. Schumacher z siedzibą w Lubaniu nie pierwszy raz wspiera strażaków Państwowej Straży Pożarnej podnosząc pośrednio bezpieczeństwo swoich pracowników i wszystkich mieszkańców regionu.

Z przyjemnością odpowiadamy na takie potrzeby straży pożarnej, tym bardziej, że jest to jeden z najważniejszych sprzętów, które ratują ludzkie życie czyli defibrylator. Drugim urządzeniem jest piła szablasta do cięcia szyb. Mam nadzieje, że sprzęty, które dziś zasiliły straż pożarną będą dobrze służyć mieszkańcom i gościom powiatu. - mówił Andrzej Majewski, dyrektor zarządzający Dr. Schumacher, który w październiku ubiegłego roku związał się z zakładem.

Państwowa Straż Pożarna w Lubaniu dotychczas dysponowała jednym defibrylatorem, który jest na wyposażeniu jednego z samochodów wyjazdowych.

Z uwagi na to, że w tym roku otrzymujemy drugi nowy samochód, w ramach naszej dobrej współpracy z zakładem Dr. Schumacher poprosiliśmy Pana Prezesa o pomoc w doposażeniu drugiego wozu bojowego w defibrylator. W ramach naszej świetnej współpracy z Panią Leną Piwowarską, kierownikiem działu BHP w Dr. Schumacher, która jest naszym kontaktem i doskonale zna potrzeby strażaków, otrzymaliśmy dziś też piłę szablastą. Urządzenie to pomaga strażakom w trakcie wypadków komunikacyjnych na szybkie i bezpieczne dotarcie do poszkodowanych. - mówi bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło, Komendant Powiatowy PSP w Lubaniu.

Oprócz urządzeń strażacy otrzymali również środki dezynfekcyjne i zestaw oryginalnych folii do sterylnego pakowania masek z aparatów powietrznych po przeprowadzanych próbach po każdorazowym użyciu.

Wartość tych prezentów jest mizerna w porównaniu do życia ludzkiego, które będą ratować. - odpowiedział nam na pytanie o kwotę wydaną na doposażenie strażaków Andrzej Majewski z Dr. Schumacher.

red.

Zdjęcia (7)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Helmut
Helmut 27.05.2022, 21:02
Firma porządna - bo niemiecka!
mieszkaniec
mieszkaniec 27.05.2022, 12:08
Schumacher to jedyna porządna firma i jak się okazuje nie władze czy komendant tylko zakład musi wspierać strażaków bo chyba tylko nożyczkami musieliby się posługiwać
mieszkaniec
mieszkaniec 27.05.2022, 12:04
I to taki sukces??? to powinno być dawno na stanie, to wstyd !!!! i nie wiem po co te medialne popisy??? czyli co mają na stanie ?? wode utlenioną??? i nożyczki???
Lamamba
Lamamba 27.05.2022, 21:04
O wyposażenie Straży Pożarnej dba nasz Starosta Lubański Waleryjan - ten co za wybitne zasłógi dostał od prezydęta medal...

Pozostałe