Land Rover stoczył się do żwirowni w Żarce nad Nysą

  • 26.05.2022, 08:33 (aktualizacja 26.05.2022, 08:51)
  • Źródło: KPP Zgorzelec
Land Rover stoczył się do żwirowni w Żarce nad Nysą

Podziel się:

Oceń:

Terenowe i owszem, ale takiego off roadu właściciel z pewnością nie planował. W sobotę po południu terenowy Land Rover stoczył się nagle do żwirowni w Żarce nad Nysą. By nie dopuścić do skażenia wody interweniowała Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa PSP.

W sobotę, 21 maja zgorzeleccy strażacy zostali wezwani do nietypowego zdarzenia. O 15:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu, otrzymał informacje o samochodzie osobowym, który stoczył się do zbiornika wodnego w Żarce nad Nysą. Na miejsce natychmiast zadysponowano OSP Pieńsk i JRG Zgorzelec z łodzią ratunkową.

Gdy strażacy przybyli na miejsce od właściciela auta dowiedzieli się, że zaparkowany przy brzegu terenowy Land Rover stoczył się nagle do wody i zatonął. Na szczęście w środku nikogo nie było. Strażacy wykorzystując łódź ustalili, że auto zatrzymało się 5 metrów od brzegu na głębokości 4 metrów. Aby wydobyć pojazd z wody i nie dopuścić do skażenia wody - płynami eksploatacyjnymi i paliwem, konieczne było zadysponowanie Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej PSP.

Po przybyciu ratowników z grupy, nurek zszedł pod wodę i zamocował linę umożliwiającą wyciągnięcie auta na brzeg, za pomocą wyciągarki samochodowej pojazdu pożarniczego. Następnie auto przekazano właścicielowi. - informują zgorzeleccy strażacy.

W usuwaniu skutków tego zdarzenia udział brały dwa zastępy OSP Pieńsk, trzy zastępy JRG Zgorzelec, grupa operacyjna Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu oraz Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa z Wrocławia.

Źródło: KPP Zgorzelec

Zdjęcia (2)


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jeepowiec
jeepowiec 29.05.2022, 14:11
Jeśli snorkel i bak szczelny to mógł sam wyjechać ;P
wiochal
wiochal 26.05.2022, 18:30
Za swoją głupotę powinien być obciążony kosztami całej akcji.
gienek
gienek 26.05.2022, 15:30
i pojechał dalej..
Endurowiec
Endurowiec 26.05.2022, 11:58
Sprzęt glizda a kierowca [email protected] xD
niedowiarek
niedowiarek 26.05.2022, 11:01
"stoczył się nagle do wody i zatonął." - nagle i sam stoczył się, ta... zwykłe gapiostwo albo jakieś nieudane eksperymenty

Pozostałe