Kościelnik. Zawody ujeżdżeniowe

  • 25.05.2022, 11:55 (aktualizacja 26.05.2022, 15:27)
  • Black Pony
Kościelnik. Zawody ujeżdżeniowe

Podziel się:

Oceń:

Niedzielne południe przywitało gości w Kościelniku słoneczną pogodą. Stajnia Black Pony z Kościelnika oraz Klub Jeździecki „Na Koń” w Łagowie zorganizowali towarzyskie i regionalne zawody w ujeżdżeniu. Wystartowało 21 par z siedmiu różnych ośrodków jeździeckich z województwa dolnośląskiego. Pary koń-jeździec można było podziwiać w ośmiu konkurencjach, ocenianych przez sędziów z Dolnośląskiego Związku Jeździeckiego.

Ujeżdżenie jest podstawą innych dyscyplin jeździeckich, dlatego tak ważne jest opanowanie poszczególnych figur i poprawnej postawy jeźdźca na koniu. Zawodnicy noszą białe bryczesy, czarne fraki i białe rękawiczki. To elegancki sport, który się bardzo przyjemnie ogląda.

Podczas zawodów najmłodsi goście mogli skorzystać z przejażdżek na kucykach ze Stajni Black Pony. W barze można było zamówić kiełbaskę z grila, bigos lub skosztować domowych ciast. Można również było tanio zakupić sprzęt jeździecki na pchlim targu. Ciekawy pomysł na spędzenie niedzielnego południa dla rodzin z dziećmi. Następne zawody w Stajni Black Pony planowane są na 4 września, na które organizator już serdecznie zaprasza.

Black Pony

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe