Tragiczny wypadek w Lubaniu. Mężczyzna wciągnięty pod TIR-a

  • 24.05.2022, 09:30 (aktualizacja 25.05.2022, 09:30)
  • red.
Tragiczny wypadek w Lubaniu. Mężczyzna wciągnięty pod TIR-a

Podziel się:

Oceń:

Wyjeżdżający ze składu węglowego zestaw ciężarowy najechał na mężczyznę, który utknął pod przednią osią ciągnika. Niestety reanimacja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do tragicznego wypadku doszło na odcinku drogi łączącym ul. Dworcową i ul. Warszawską (DK30) w miejscu gdzie znajduje się przejazd kolejowy i bramy składu węglowego.

Kilka minut przed 8. kierowca zestawu ciężarowego wyjeżdżając z bramy najechał na mężczyznę, który najprawdopodobniej skracał sobie drogę i przechodził przed przejazdem kolejowym na drugą stronę jezdni. Mężczyzna wszedł wprost pod przednie koło skręcającego w prawo zestawu, po przeciwnej stronie kierowcy, więc miał małe szanse by go zobaczyć.

Pracownice biura oddalonego od skrzyżowania o niemal 200 m widziały sytuację, ale z tej odległości wyglądało to jak gdyby w przednie koło coś się zawinęło, albo oderwało nadkole. Gdy kierowca zorientował się, mężczyzna znajdował się pod przednią osią zestawu. Pracownicy składu węgla przy użyciu lewarków usiłowali podnieść ciągnik, by wyciągnąć poszkodowanego niestety bezskutecznie. Dopiero parę minut później zrobili to strażacy używając specjalistycznego sprzętu.

Niestety trwająca kilkadziesiąt minut reanimacja nie przyniosła oczekiwanych efektów i mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. W tej chwili na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora, która ustala szczegółowy przebieg wypadku. Przejazd między ulicami Dworcową a Warszawską będzie przez najbliższych kilka godzin zamknięty.

Na miejscu pracował zespół ratownictwa medycznego, policja, straż miejska, 2 x JRG PSP Lubań oraz oficer operacyjny PSP w Lubaniu.

red.

Komentarze (58)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Morfeusz
Morfeusz 25.05.2022, 14:28
Cóż wypadków będzie to coraz to więcej bo coraz to więcej aut jeździ,Sami stworzyliśmy sobie paskudny świat !!!!
Kierowca
Kierowca 24.05.2022, 22:31
Często przejeżdżam przez ten przejazd i niestety wiem, jak tam zachowują się piesi- pchają się nie zwracając uwagi na ruch.
Zygzak
Zygzak 24.05.2022, 20:55
Pytanie z innej beczki do Policji w Lubaniu ... Czy straż miejska z Lubania moze jezdzic tym swoim oznakowanym samochodzikiem bez zapietych pasow bezpieczenstwa ??? Czy nikt tego nie widzi ?? Ja widze codziennie !
Lubaniak
Lubaniak 25.05.2022, 07:36
I tutaj zadajesz to pytanie do Policji?
Poljicja
Poljicja 25.05.2022, 05:50
Odpowiadamy:tak moga, ty nie mozesz bo nie masz takiego samochodziku
My tez nie musimy xD
Pis
Pis 25.05.2022, 05:34
Nie zazdrość! To grzech.
Nemo
Nemo 25.05.2022, 05:29
Wystaw im mamdat buahahha
Jarek
Jarek 24.05.2022, 20:50
Kierujacy wedlug mojej wiedzy , bedzie odpowiadal za nie zachowanie szczegolnej ostroznosci podczas jazdy włączania sie do ruchu i spowodowanie wypadku ze skutkuem smiertelnym . Trudno aby nie wymagac od kierujacych pojazdami aby nie przewidywali zachowan innych uczestnikow ruchu drogowego tym bardziej ze jest to samochod ciezarowy ktory powinien miec z kazdej strony kabiny lustra bezpieczenstwa ...
Martispedf
Martispedf 24.05.2022, 18:55
Co ten kierowca przezył przeciez on teraz bedzie mial traume bo ten gosciu skracal sobie drogę
Ona
Ona 24.05.2022, 17:40
Kto drogi skraca ten do domu nie wraca. Współczucia dla kierowcy ciężarówki
Wert
Wert 24.05.2022, 16:30
Współczucia dla kierowcy .
Dla czego nikt nie wziął tego człowieka na bok .
Anna
Anna 24.05.2022, 21:31
Nikt nie pomyślał o kierowcy, Straszne to
Obserwator1
Obserwator1 24.05.2022, 15:40
Niestety ewidentna wina kierowcy tira .To że mógł nie widzieć pieszego to żadne tłumaczenie a jakby szły dzieci to dopiero małe i niewidoczne.Ale niektórzy kierowcy dużych aut myślą że zawsze im należy się pierwszeństwo.Tym bardziej że włączał się do ruchu.Nie widzisz nie jedź!
Nika
Nika 26.05.2022, 09:14
Jak pieszy nie widzi wielkiego tira jadącego w jego kierunku, to nie powinien chodzć po ulicy. Nie widzisz nie wychodzi z domu!
Ola
Ola 26.05.2022, 11:58
Głupoty piszesz .Wystarczy chwila nieuwagi zeby wpaść pod samochod .
Qra
Qra 25.05.2022, 10:42
Ale ty głupi jesteś
Kierowca.
Kierowca. 25.05.2022, 08:38
Zadam ci jedno proste pytanie. Czy siedziales kiedykolwiek w takim samochodzie i czy wiesz jaka jest widocznosc z takiego samochodu a zwlaszcza skrecajac w prawo? Jesli nie to sie nie wypowiadaj na ten temat.
Piotr
Piotr 25.05.2022, 10:21
Standardem w takim pojezdzie jest 7 lusterek zewnętrznych które służą zapewnieniu widoczności kierowcy wokół pojazdu a to ze zazwyczaj używają tylko dwóch a po co są pozostałe nawet nie wiedza to inna bajka i wiem co mówie bo znam to z doświadczenia
Wrrrr
Wrrrr 24.05.2022, 22:09
Obserwator... Obejrzyj sobie lepiej klan w chorej tvp i przestan pier...
Zacoobwiniaszkierowce
Zacoobwiniaszkierowce 24.05.2022, 21:55
Czy ty człowieku widzisz co piszesz . Mieszasz w głowach ludziom swoimi gdybaniami . Wiesz co to jest martwe pole ? siedząc w kabinie myslisz ze widać maske ? Otóż nie! To nie osobówka . Mam ochote wykrzyczeć Ci w twarz co o tobie myślę gdy widze co napisales buraku
Nika
Nika 26.05.2022, 09:17
Osobówka też ma martwe pole i może schować się w nim bus, a nawet ciężarówka.
Piotr
Piotr 25.05.2022, 21:18
Widocznie to ty nie siedziales w takim aucie i wiedz ze maske widać w tym lusterku które jest nad górną krawędzią szyby czolowej po prawej stronie
Wrrr
Wrrr 25.05.2022, 15:14
Brawo... Obserwator zapewne jest niedzielnym pseudo kierowcom ,ktory bardzo malo jezdzi i gowno wie... Niech przejedzie przez luban po 15... To zobaczy jak ludzie na pasach odpier...
obserwator1
obserwator1 25.05.2022, 12:27
Do wszystkich komentujących mój post i z taką wściekłością broniących kierowcy i ubliżają mi. Dla was pieszy to śmieć! Pieszy też człowiek ,są dzieci osoby starsze nie zawsze tak bystre jak wy wielcy cwaniacy którzy nigdy nie przechodzili poza przejściem dla pieszych?Zobaczymy co zadecyduje sąd!Każdy kierowca tym bardziej włączający się do ruchu musi zachować szczególną ostrożność! A czy to osobówka czy tir jest bez znaczenia nie masz widoczności czy martwe pole nie zwalnia od odpowiedzialności! Oby kiedyś ktoś z was czy waszych rodzin nie był ofiarą bo będziecie inaczej śpiewać!
User
User 24.05.2022, 23:33
Widzę że kolega od kuwety się wypowiada. Co mnie obchodzą wasze martwe pola. Najłatwiejsze tłumaczenie. Nie widzisz - nie jeźdź. Wyjdź sprawdź albo zamontuj kamery lub zatrudnij Kalego co będzie wysiadał i to sprawdzał za ciebie. Jak zwykle tłumaczenie wiozących bułki i wędliny bez których byśmy w dwa dni umarli z głodu.
kibic
kibic 24.05.2022, 20:25
ty ***o obserwuj pieszych z telefonami przy uchu i to na przejściach ślepoto
Tir
Tir 24.05.2022, 19:43
Co ty czlowieku wygadujesz a gdzie sa tam pasy skracaja sobie droge tak jak na przejeździe kolo netto i to jest w porządku?; szkoda kierowcy
Ja
Ja 24.05.2022, 18:50
Glupie tluaczenie bo są punkty martwe w których nic nie widać
Pierw_myśle_potem_Pisze
Pierw_myśle_potem_Pisze 24.05.2022, 17:48
Proszę trochę pomyśleć co się pisze. Ewidentna wina pieszego, który sam wszedł pod samochód...
Boody
Boody 24.05.2022, 15:35
Byłem przejezdnym widzem tego jak ten mężczyzna leżał pod Tirem. Akurat byłem w drodzę do pracy. Widok nie zbyt przyjemny.
Znajomy
Znajomy 24.05.2022, 15:25
Roman trzymaj się to nie twoja wina.
domin.
domin. 24.05.2022, 14:17
po co pchał sie pod koła?
Winetu
Winetu 24.05.2022, 13:08
No to sobie zrobil skrot do krainy wiecznych lowow.
Karo
Karo 24.05.2022, 12:53
Straszna tragedia!Tylko po raz kolejny nie potrzebnie zginął człowiek.Ludzie myślcie.Nie wchodźcie pod nadjeżdżający samochód,2 razy sprawdźcie czy możecie przejść przez przejście dla pieszych .Ciężarówka to nie mały Fiat,z daleka widać i słychać ...Więc po co pchał się żeby przejść!Wystarczyło poczekać kilka chwil....Niech spoczywa w pokoju .Kondolencje dla rodziny
Trol
Trol 25.05.2022, 05:26
Kolejny dowod na to ze zmiana przepisow bezwglednego pierszenstwa dla pieszych jest do bani! Ludzie pchaja sie sami pod kola nie rozglądając i gapiac sie w telefon. Mam nadzieje ze kierowce uniewinnia. 3maj sie chlopie.
kierowca
kierowca 25.05.2022, 10:22
Przecież tam nie ma żadnego przejścia dla pieszych.
Tragedia
Tragedia 24.05.2022, 11:51
Współczuję kierowcy i rodzinom obojga panów. Ogromna tragedia.
Kriss
Kriss 24.05.2022, 11:32
Po jakiego grzyba straż miejska ? W Lubaniu to wszędzie ich pełno oczywiście samochodzikiem bo na piechotę to żaden się nie ruszy mam nadzieję że ich zredukują jest ich za dużo na takie miasto jak Lubań a utrzymanie kosztuje miasto dużo pieniędzy absurd wypadek śmiertelny i strażiejska na miejscu zdarzenia jeszcze raz pytam po co ?
Tragedia ludzie
Tragedia ludzie 25.05.2022, 15:27
A to jest artykuł o tym nieszczęśliwym wypadku czy o straży miejskiej ? Bo chyba ktoś nie tu zagalopował. Z tego co było widać to zadbali o to żeby nie było kolejnego wypadku (przypomnę że policji nie było tam zbyt wiele) bo przecież każdy szanujący się kierowca nie patrzy na drogę tylko na to co się dzieje.... Przecież jest na co ...a może przy okazji uda się zrobić jakąś foteczke żeby było się czym pochwalić.. bo akurat jechałem i to widziałem. Pewnie gadasz takie głupoty że są nie potrzebni a sam nie raz dzwoniłeś żeby podpie*** kogoś 🤣 jak straż nie pasuje to proponuję dzwonić na policję. Tam zawsze chętnie pomogą 😁
Xao
Xao 25.05.2022, 08:38
Dla bezpieczeństwa innych kierujacych. Prosta odpowiedź.
Franek
Franek 24.05.2022, 20:05
A policje bez samochodziku widziales ? Pewnie nawet samochodziku nie widziałeś bo ich nie ma. Miejska byla bo ruchem kierowali, czego nie rozumiesz ?
Kriss
Kriss 24.05.2022, 23:32
Miejska nie jest od kierowania ruchem po to właśnie mamy policję u nas w mieście miejska ma większe prawa niż policja same szeryfy otóż straż miejska ma stać na straży miasta czyli zwykle ciecie parkingowe doklejają sobie zasługi w każdej dziedzinie naruszając swoje kompetencje
Complex
Complex 25.05.2022, 05:35
Oj chyba mandacik był bo placz w necie jest
Franek
Franek 25.05.2022, 05:32
No raczej ze jest od kierowania ruchem. Ty chyba im zazdroscisz tego szeryfowania hahaha kompleksy ! Jak uwazasz ze naruszaja swoje kompetecje musisz to zglosci odpowiednim organom.
Ps. Policji wlasnie nie mamy....
Kriss
Kriss 25.05.2022, 10:14
Czego mam im zazdrościć ? Wypłaty ?Tego że ze względu na brzuchy stali się pośmiewiskiem ? Czy też tego że mają aferę za aferą? Za dużo ich w Lubaniu i za drogo kosztują wszystko w temacie a dla nowego Komendanta życzę wielu koszy słodyczy 😂
Cwaniak
Cwaniak 25.05.2022, 15:49
Chyba tak jak napisałeś zazdrościsz im wyplaty.innego powodu lamentu tutaj nie widze. Afery chyba nie maja wszyscy pracownicy i nie kazdy z nich ma brzuch, chyba ze wiesz cos wiecej? Mysle jednak ze im zdanie typa co biadoli w necie a p.... jest w swiecie koło h... lata :)
Liza
Liza 24.05.2022, 18:32
Przeciez dzisiaj chlodzil pan ze Strazy na piechotę. Po co piszesz takie bzdury ? Jak jechałam do pracy straz kierowała ruchem bo policji bylo za mało !! Chyba nie wiesz co sie dzieje na drodze o tej godzinie. Mysle ze jakis mandat dostałeś i teraz piszesz bzdury ktore sa nie prawdą.
Kriss
Kriss 25.05.2022, 13:27
Mało policji ? To żart ? Doskonale Wiem co się dzieje na drodze o tej godzinie a pan chodził ale chyba do sklepu po pączki 😂 nigdy nie dostałem mandatu od tych cieci ale twierdzę że jest ich za dużo i zajmują się rzeczami które generalnie nie są w ich zakresach a miasto płaci krocie na utrzymanie tak dużej ilości ludzi Lubań jest na tyle Małym miastem że wystarczyła by połowa tych szeryfów paliwo też nie jest tanie a wszędzie pchają się tym złomem rowery niech im kupią to może zgubią te brzuszyska chociaż wątpię bo wyjadają nie swoje słodycze 😂
Słodziak
Słodziak 25.05.2022, 16:03
Szeryf internetu, suchoklates pączki wylicza hahah
Kriss
Kriss 25.05.2022, 22:33
Przecież to oficjalna wiadomość że każdy komendant zjadł kosz słodyczy 😂
Kriss
Kriss 25.05.2022, 22:22
Nawet nie potrafisz się wysłowić 😂
Franek
Franek 25.05.2022, 15:52
To nie żart. Widzialem ilu ich bylo nie pisz bzdur bo wstyd. Zajmuja sie czyms czym nie powinni ? Dzwoń do tvn. A ty czym sie tutaj zajmujesz?
Kriss
Kriss 25.05.2022, 22:30
Zadzwoń na TVP dzbanku .
Franek
Franek 26.05.2022, 17:15
Slabe jak reszta wypocin.
Jola
Jola 25.05.2022, 15:44
A wiesz ilu ich jest i jakie krocie miasto placi za ich utrzymanie?
Kriss
Kriss 25.05.2022, 22:29
17 Murzynków w spodenkach na szelkach 😂
Kriss
Kriss 25.05.2022, 22:23
Za duzo.
Mexiko
Mexiko 26.05.2022, 17:15
Typowy głąb internetowy. Nie wie ilu jest jakie krocie miasto wydaje i czym wie zajmuja. Czyli g... wie :) tacy jak ty powinni miec zakaz korzystania z interentu.

Pozostałe