Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
piątek, 29 marca 2024 00:35

Eliminacje grupowe w piłce siatkowej strażaków

Wraca większość odwołanych przez pandemię koronawirusa imprez sportowych. W ubiegłym tygodniu w Lubaniu odbyły się eliminacje grupowe w rozgrywkach w piłkę siatkową strażaków Państwowej Straży Pożarnej województwa dolnośląskiego.

Strażacy PSP w Lubaniu byli organizatorami meczów eliminacyjnych w grupie H, w szranki stanąć miały zespoły Państwowej Straży Pożarnej z Lubania, Oławy i Strzelina.

Niestety z przyczyn od nas niezależnych zespół ze Strzelina nie dotarł, więc mecz został oddany walkowerem. Automatycznie z tych eliminacji do grupy ćwierćfinałowej przechodzą dwie drużyny. - usłyszeliśmy od mł. bryg. Krzysztofa Skowrona z KP PSP w Lubaniu.

W ten sposób rozegrany został tylko jeden mecz z grupą z Oławy. We wspaniałej atmosferze „fair play” odbyły się dość wyrównane sety, w których strażacy z Lubania okazali się na tyle gościnni, że zajęli drugie miejsce. Rozgrywka skończyła się wynikami 25:18 i 25:23 dla gości.

Mecz odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu. W przerwach oprawę artystyczną zapewniła szkolna grupa cheerleaderek.