
Podziel się:
Oceń:
Sprzęt z końcem marca na ręce strażaków ochotników przekazał Walery Czarnecki, starosta lubański. Zakupiono go w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia. Projekt "Kom(m)ando - wspólna ochrona przed skutkami zmian klimatu" .
Samochód wyposażony jest w agregat wysokociśnieniowy o wydajności pompy min 50l/min, przy ciśnieniu 40 bar, linię szybkiego natarcia 60 mb, zbiornik wody 200 l, wyciągarkę - uciąg 4200 kg. Bezzałogowy statek powietrzny służący do przenoszenia laboratorium pomiaru jakości powietrza wyposażony w funkcje lotów autonomicznych, kamerę wizyjną oraz system pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Maksymalny zasięg radiowy urządzenia wynosi 2 500 metrów. - chwalą się w mediach społecznościowych druhowie OSP ze Świeradowa-Zdroju.
Świeradowski magistrat cały czas inwestuje w poprawę jakości powietrza w uzdrowisku i dopłaca do wymiany kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła.
Żyjemy z uzdrowiska i turystyki, więc nie możemy sobie pozwolić na utratę statusu uzdrowiska przez powietrze zanieczyszczone spalinami z kominów.
Zapewne akcja pacyfikowania kopciuchów w mieście będzie budzić wiele emocji, ale nie chcemy nikogo przedwcześnie karać bądź kierować wnioski do sądu o ukaranie. Po wykonaniu analizy spalin z komina poprosimy mieszkańca o współpracę i wymianę kopciucha, z dofinansowaniem z budżetu gminy do 10 000 zł bądź ze środków unijnych do 85% wartości inwestycji. Jeśli odmówi, to gmina zmuszona będzie wstąpić na drogę sądową o ukaranie sprawcy zatruwania powietrza w naszym uzdrowisku. - wyjaśnia Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.
W najbliższych tygodniach urzędnicy Referatu Ochrony Środowiska rozpoczną badania jakości spalin z świeradowskich kominów.
Smog w Leśnej spowodował, że mieszkańcy genetycznie przystosowali się i uodpornili się całkowicie od smrodów. Nigdy nie przestaną spalać śmieci, czy ruskiego węgla. Obecny burmistrz robi wszystko, aby zamieszkująca populacja żyła jak najdłużej - krótko mówiąc, nie robi nic. Nie dopuszczalne są drony, czy jakieś inne wynalazki. Facet mieszka na wsi i ma to gdzieś.
Następna zabawka i etacik dla znajomków.
Ludzi chcą karać za palenie np mokrym drewnem,a sami ścieki do Kwisy.Nie No brawo …
No K... Zielony się znalazł. A rzeki kiedy zacznie badać?
Wali ścieki w kwise a ekonkominy będzie badał
Loty BSP powyżej 900 gram w terenie zabudowanym, nad budynkami oraz nad ludźmi, są prawnie zabronione. Ponadto jest zakaz lotu BSP 50metrów od i 15m nad zabudowaniami. Z ramienia Urzędu Lotnictwa Cywilnego nawet z odpowiednim szkoleniem i umiejętnościami, wymagana jest każdorazowa zgoda przelotu na podstawie oceny ryzyka PDRA od ULC, które jasno zabraniają jakiegokolwiek lotu w pobliżu budynków mieszkalnych ciężkimi dronami. Chwalicie się, a nie macie żadnej podstawy prawnej nad przelot nad kominem.
Spoko dron <250g może latać bez licencji. Zamiast kamery może mieć odpowiedni czujnik. Ze smogiem trzeba walczyć, bo wyzdychamy jak dinozaury.
Nie jestem przeciw, ale nie taką ciężarową lotniczą o wadze kilku cegieł. coś takiego można zrobić do 250 gram, tylko trzeba zgłosić się do chociażby przeciętnego droniarza, a nie pisać pisma urzędowe do ludzi ktorzy nie mają zielonego pojęcia co robią.
Dron ze zdjęcia nie waży 250g, tylko 5-15kg. upadek czegoś takiego na głowę przechodnia może poważnie zranić.
I co marciniak dołoży ludziom do lepszego węgla?. Niech odda parę groszy ze swojej pensji to se kupię sam. Milionery za dychę
Szkoda było pieniedzy , w Lubaniu to nie zdaje egzaminu wystarczy pod wieczór przejść się na spacer porażka.,niech zbadają Rejon drug publicznych jak z komina leci jak rozchulane turbo.Zjezdzilem pol Europy nie widziałem nigdzie tak gęstego, ciemnego dymu wydobywajacy się tak obficie z komina o średnicy beczki.