sobota, 20 kwietnia 2024 15:19

Łużyce Lubań. Szóste zwycięstwo z rzędu i awans na podium

Górnik Złotoryja był kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu w 19 kolejce IV ligi dolnośląskiej. Łużyce, które dotychczas wygrały wszystkie 3 spotkania w tej rundzie, chciały podtrzymać zwycięską passę. Górnicy po dwóch porażkach z rzędu na własnym boisku chcieli w końcu zainkasować 3 punkty.
  • Źródło: Łużyce Lubań red. Mateusz Stóf

Autor: Łużyce Lubań

Bez zawieszonych za kartki Sebastiana Monika, Damiana Buzały i Jacka Góraja, a także bez kontuzjowanego Szymona Chmielowca udaliśmy się na wczorajsze spotkanie do Złotoryi. Straty były spore, bo trzech z czterech wyżej wymienionych zawodników to podstawowi gracze w układance Radosława Szajwaja. W pierwszej jedenastce znalazło się zatem miejsce dla dwóch naszych juniorów, bowiem od pierwszej minuty zagrali Jakub Jakubczyk i Maciej Furmański.

Spotkanie rozpoczęło się wybornie. Już w drugiej minucie po dośrodkowaniu Karweckiego prowadzenie Łużycom dał Łukasz Staroń, dla którego była to piąta bramka w trzecim spotkaniu w barwach naszego zespołu. Lubanianie kontrolowali przebieg spotkania i w 20 minucie podwyższyli prowadzenie. Tym razem dośrodkowywał Staroń, a swoje umiejętności gry głową zaprezentował Paweł Urbaniak. Gospodarze byli rozbici i ospali, dlatego do przerwy Łużyce mogły zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki, ale okropnie mylili się nasi napastnicy - najpierw Łukasz Staroń, a potem Paweł Urbaniak.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, choć to Górnik zdobył bramkę kontaktową. W 47 minucie rzut karny skutecznie wykonał Haniecki. Już 4 minuty później było jednak 1:3. Ponownie dośrodkowywał Staroń, a Urbaniak zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Nie minęły 3 minuty, a nasz najskuteczniejszy zawodnik skompletował hat-tricka. Łukasz Staroń zaś zaliczył przy tym trafieniu swoją trzecią asystę w tym meczu. Do końca meczu obie drużyny zdobyły jeszcze po jednej bramce i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla naszego zespołu.

Po tym spotkaniu Łużyce awansowały w tabeli na 2 miejsce. Już w najbliższą sobotę zagramy w meczu na szczycie, w którym podejmiemy na własnym boisku lidera z Głogowa.

Górnik Złotoryja - Łużyce Lubań 2:5 (0:2)

Bramki: Staroń (2'), Urbaniak (20',54',57'), Kusiak (90+4') – Tycel (48'), Dudzic (73')
Żółta kartki: Kaśczyn

Sędziowie: Arkadiusz Dołęga oraz del. Legnica

Górnik: Piotrowski – Nowosielski (Baszczak 46'), Franczak,Kufel (Gontarek 76'), Tupaj – Zagórski (Haniecki 46'), Olewnik, Dudzic, Tycel (Jankowski 76')– Radkiewicz (Kaśczyszyn 11'), Janczak (Kaliciak 46')

Łużyce: Trzajna - Karwecki, Młynarski, Jakubczyk, Chernyshkenko – Berliński, Bojdziński (Sitek 66'), Wadziński (Rymer 78'), Furmański – Urbaniak (Kusiak 75'), Staroń

SKRÓT MECZU: GÓRNIK ZŁOTORYJA 2:5 ŁUŻYCE LUBAŃ