sobota, 20 kwietnia 2024 01:39

Bramki, emocje i kolejne trzy punkty

W 18 kolejce IV ligi dolnośląskiej nasz zespół podejmował na własnym boisku Kaczawę Bieniowice. Goście w zasadzie od początku sezonu walczą o utrzymanie. Nasz zespół chciał wygrać i zostać w grze o podium, do którego tracił 3 punkty.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gości. Już w 7 minucie objęli oni prowadzenie wykorzystując bierność naszych obrońców. W 15 minucie wyrównał Damian Buzała, jednak już dwie minuty później było 1:2, kiedy debiutującego w bramce Łużyc 16-letniego Oskara Szyptura pokonał Szymon Janeczko. Jeszcze przed przerwą swoje umiejętności zdążył zaprezentować Łukasz Staroń. W 40 minucie wyrównał stan meczu na 2:2 po asyście Mykoli Chernyschenko, a w 45 minucie jego dośrodkowanie na bramkę zamienił Szymon Chmielowiec. Duży udział przy tym trafieniu miał bramkarz gości, który popełnił ogromny błąd. Do przerwy 3:2.

Po zmianie stron Łużyce długo kontrolowały przebieg meczu nie pozwalając gościom na stworzenie żadnej groźnej okazji. W 72 minucie było 4:2. Długie podanie Oskara Szyptura trafiło pod nogi Pawła Urbaniaka, który pognał na bramkę i będąc przy linii końcowej zagrał do Staronia, a ten musiał tylko dopełnić formalności. Nerwowo zaczęło się w samej końcówce. Trzy minuty przed końcem goście zdobyli kontaktowego gola, gdy rzut karny na bramkę zamienił Śliwiński. Całkowicie odkryta drużyna Kaczawy dążyła do wyrównania, ale otrzymała jeszcze jeden cios. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 5:3 ustalił bowiem Staroń, kompletując tym samym hat-trika.

Łużyce Lubań – Kaczawa Bieniowice 5:3 (3:2)

Bramki: Buzała (15), Staroń (40, 72, 90), Chmielowiec (45) oraz Buń (7), Janeczko (15), Śliwiński (87 k.)
Sędziował: Adam Trudziński oraz Kamil Snacki i Konrad Szyłak

Łużyce: Szyptur – Chernyschenko, Mlynarski, Monik, Chmielowiec – Bojdziński (C), Berliński, Buzała – Staroń, Urbaniak, Wadziński

Kaczawa: Kudłacz – D.Domagała, Karpowicz, K.Domagała, Śliwiński –Ceglarski (C), Buń, Raczkowski, Nikodem –Janeczko, Pulikowski

Zapraszamy na skrót tego spotkania i pomeczowe wywiady.

Więcej zdjęć w galerii na stronie Łużyce Lubań.