Na trzy miesiące stracił prawo jazdy i zdobył mandat na 2 tys. zł

  • 21.02.2022, 17:26 (aktualizacja 23.02.2022, 15:29)
  • red./KPP Lubań
Na trzy miesiące stracił prawo jazdy i zdobył mandat na 2 tys. zł KPP Lubań

Podziel się:

W ubiegłym tygodniu policja prowadziła działania zwiększające poziom bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Na terenie powiatu lubańskiego ujawniono 15 wykroczeń, w tym dwa polegające na nieustąpieniu pierwszeństwa podczas skrętu w lewo. Rekordzista otrzymał mandat w wysokości 2 tys. zł.

W miniony czwartek policjanci drogówki na cel wzięli niechronionych uczestników ruchu - pieszych oraz rowerzystów. Szczególną uwagę zwracali na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie przejść dla pieszych, bacznie przyglądali się też pieszym, czy nie łamią przepisów ruchu drogowego. Działania obejmowały też rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”. Podczas akcji ujawniono 15 wykroczeń zagrażających pieszym, kierujący najczęściej nie dostosowywali prędkości jazdy w pobliżu przejść przez drogę.

Jeden z najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców przekroczył prędkość o 64 km/h w terenie zabudowanym w rejonie przejścia dla pieszych, gdzie służbę w tym czasie pełnili mundurowi. Tym samym pożegnał się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat opiewający na kwotę 2 tysięcy złotych. Kolejnych dwóch kierowców, nie ustąpiło pierwszeństwa pieszemu podczas wykonywania manewru skręcania w drogę poprzeczną w tym jeden z nich nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Taryfikator za takie przewinienie narzuca kwotę mandatu w wysokości 1500 zł. - informuje asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa KPP w Lubaniu.

Warto dodać, że kwoty mandatów za naruszenia zagrażające pieszym wzrosną do 3 tysięcy złotych jeśli zostaną popełnione w warunkach recydywy.

red./KPP Lubań


Pozostałe