sobota, 27 kwietnia 2024 05:29

Włókniarz wicemistrzem jesieni

Zakończyła się runda jesienna w klasie okręgowej. Włókniarz Leśna w ostatnim meczu pokonał na wyjeździe Iskrę Łagów i pierwszą część sezonu zakończył na drugim miejscu w tabeli.

Autor: eLubań

Początek meczu w Łagowie był wyrównany. Iskra chciała wykorzystać fakt, że Włókniarz musiał radzić sobie bez kilku zawodników z podstawowego składu. Mimo tego pierwsi z gola cieszyli się przyjezdni. Po ładnie rozegranej akcji wicelidera rozgrywek na prowadzenie wyprowadził Mateusz Kalka. Wyrównał tuż przed przerwą Bartosz Szczęsny, który z bliska wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Po przerwie inicjatywa należała już do ekipy trenera Rafała Wichowskiego. Po godzinie gry bramkarz Iskry skapitulował po strzale Jarosława Wichowskiego, a kilka minut później ponownie musiał wyciągać piłkę z sieci po strzale Mateusza Kalki. Emocje jednak nie zgasły, bo w 71. minucie błąd w komunikacji gości wykorzystał Patryk Szczęsny i Iskra złapała kontakt. Drużyna trenera Bogdana Szczęsnego poszła na całość, ale nie zdołała wyrównać. Lubująca się w szybkim ataku drużyna z Leśnej wykorzystała dogodną okazję i w końcówce wywalczyła rzut karny. Na gola pieczętującego świetną rundę Włókniarza zamienił go Krzysztof Pieśkiewicz.

Iskra Łagów - Włókniarz Leśna 2:4 (1:1)

Bramki: 0:1 M. Kalka (19), 1:1 B. Szczęsny (45), 1:2 J. Wichowski (60), 1:3 M. Kalka (64), 2:3 P. Szczęsny (71), 2:4 Pieśkiewicz (89-karny). Żółte kartki: Szyszko oraz Wichowski. Sędziował: Dariusz Turek.

Iskra: Żurek - Zajączkowski, Szafirski, B. Szczęsny, Pasternak, Janicki, P. Szczęsny, Smółka, Paradowski, Szyszko (90 Wróblewski), Ławrynowicz (65 Zienkiewicz).

Włókniarz: Kuźniewski - Kwiatkowski, Andruchów, Fedorowicz (46 R. Wichowski), Smurzyński, Mazur, J. Wichowski, Makowski, K. Kalka, M. Kalka (65 B. Teske), Pieśkiewicz (90 Grzesiowski).

W innych meczach 15. kolejki:
Górnik Węgliniec - Olimpia Kowary 6:2
Nysa Zgorzelec - Victoria Jelenia Góra 0:1
Lotnik Jeżów Sudecki - Hutnik Pieńsk 3:1
Gryf Gryfów Śl. - Cosmos Radzimów 3:0
Czarni Lwówek Śl. - Chrobry Nowogrodziec 0:1

Mecz Victoria Ruszów - BKS Bolesławiec został przełożony na 27 listopada. Mecz Twardy Świętoszów - Włókniarz Mirsk zostanie rozegrany w 2022 roku.

1. BKS Bolesławiec 13 37 40:9
2. Włókniarz Leśna 15 35 45:19
3. Victoria Ruszów 14 32 37:18
4. Gryf Gryfów Śl. 15 28 35:15
5. Chrobry Nowogrodziec 15 24 31:28
6. Lotnik Jeżów Sudecki 15 24 31:31
7. Hutnik Pieńsk 15 22 35:34
8. Victoria Jelenia Góra 15 20 23:25