piątek, 19 kwietnia 2024 19:11

Triumf Łużyc w Świerzawie

W pojedynku beniaminków czwartej ligi Łużyce Lubań wygrały w Świerzawie z tamtejszą Pogonią 2:1. Ekipa trenera Radosława Szajwaja przerwała serię spotkań bez zwycięstwa. Finalnie cel udało się zrealizować, ale lekko nie było.

W pierwszej połowie zespół trenera Radosława Szajwaja nie mógł złapać właściwego rytmu. Było sporo niedokładności i niewiele okazji do zdobycia gola. W najlepszej w 42. minucie znalazł się Paweł Urbaniak, ale jego uderzenie obronił Łukasz Kłobucki. W odpowiedzi w końcówce pierwszych 45 minut Pogoń kilka razy gościła pod bramką Michała Trzajny ale do przerwy gole nie padły.

W drugą połowę lepiej weszła drużyna trenera Arkadiusza Palucha. Gospodarze stworzyli sobie co najmniej trzy dogodne okazje by wyjść na prowadzenie. W jednej z sytuacji znakomicie spisał się bramkarz Łużyc, w innej piłkę zmierzającą do bramki wybił Jakub Jakubczyk. Zmarnowane szanse zemściły się na Pogoni w 74. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Adrian Schonung, piłkę głową strącił Paweł Urbaniak, a tą bez namysłu do siatki posłał Szymon Chmielowiec. 5 minut przed końcem technicznym strzałem na 2:0 podwyższył Paweł Urbaniak. Miejscowym w doliczonym czasie gry honor uratował Wojciech Chlebosz.

- Po meczu w Świerzawie najbardziej cieszą mnie trzy punkty. Nasza gra zwłaszcza w pierwszej połowie nie wyglądała dobrze. Przeprowadzone zmiany kolejny raz pokazały, że mamy silną i szeroką kadrę. Zbliżamy się do końca jesieni i powoli myślimy o rundzie rewanżowej. Czeka nas sporo przemyśleń na temat naszej gry oraz ciężkiej pracy. Nim to nastąpi przed nami jeszcze dwa mecze na swoim boisku - podsumował trener Radosław Szajwaj.

Już w sobotę Łużyce podejmą Iskrę Księginice. Początek o 12.

Pogoń Świerzawa - Łużyce Lubań 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Chmielowiec (74), 0:2 Urbaniak (85), 1:2 W. Chlebosz (90). Żółte kartki: Górny, W. Chlebosz oraz Berliński, Chmielowiec, Monik. Sędziował: Waldemar Socha (Jelenia Góra).

Pogoń: Kłobucki - W. Chlebosz, Cichoń (83 Bigos), Maraszek, Łaba, Krajewski, Kurek, Górny, Górski (79 Marzec), Kłos, Hyndle.

Łużyce: Trzajna - Chmielowiec, Młynarski (65 Jakubczyk), Monik, Berliński, Buzała, Chernyschenko (46 Rymer), Karwecki (74 Fabrizzio), Schonung (83 Bojdziński), Sitek (65 Kusiak), Urbaniak (89 Misiewicz).

16. Stal Chocianów 14 8 13:38

W 15. kolejce (13-14 listopada) grają: sobota, g. 12: Łużyce - Iskra, niedziela, g. 11: Górnik - Apis, g. 13.30: Granit - Odra, Leśnik - Pogoń, Grębocice - Jaworzanka, Rudna - Kaczawa, Prochowiczanka - Chrobry II, Mewa - Stal.