piątek, 29 marca 2024 10:09

Wrócili na właściwe tory

Włókniarz Leśna chwilowe problemy ma już za sobą. Wicelider rozgrywek udowodnił to w minionej serii gier klasy okręgowej, w której mierzył się z Hutnikiem Pieńsk.

Autor: eLubań

Włókniarz w meczu z Hutnikiem udowodnił, że kryzys ma już daleko za sobą. Gospodarze od początku kontrolowali sytuację na boisku i zwyciężyli w pełni zasłużenie. Już w 8. minucie po rozegranym rzucie wolnym wynik spotkania strzałem pod poprzeczkę otworzył Krzysztof Mazur. W 30. minucie świetną akcją popisał się Mateusz Kalka, po którego zagraniu w sytuacji sam na sam z Dawidem Zazulakiem znalazł się Krzysztof Pieśkiewicz. Bramkarz zespołu z Pieńska sfaulował rywala, a po chwili sprawiedliwość strzałem z rzutu karnego wymierzył Sebastian Andruchów. Kilka chwil później na 3:0 podwyższył Konrad Kalka, który dobił uderzenie swojego brata Mateusza.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał. Gospodarze cieszyli się grą i dokładali kolejne bramki. Czwartego gola uderzeniem z rzutu wolnego zdobył rewelacyjny Krzysztof Mazur. Ten sam zawodnik później skompletował hat-tricka po akcji Bartosza Teske i Mateusza Kalki. Swojego gola z rzutu karnego dołożył też Mateusz Kalka. Ten ostatni pokonał Dariusza Kowala, który musiał stanąć w bramce po tym jak drugą żółtą kartką został ukarany Dawid Zazulak. Dodajmy, że wcześniej superstrzelec Hutnika sam wykorzystał jedenastkę, a zaraz po tym jak stanął w bramce obronił rzut karny wykonywany przez Sebastiana Andruchowa. Człowiek orkiestra!

- Cały mecz pod naszą kontrolą, mnóstwo sytuacji i w końcu dobra skuteczność. W końcu nasza gra wyglądała dobrze, bo ostatnio nie da się ukryć trochę się nie układało… Czekamy na czwartek, przyjeżdża Lotnik i liczymy oczywiście na trzy punkty - powiedział po spotkaniu Konrad Kalka, piłkarz Włókniarza.

Włókniarz Leśna - Hutnik Pieńsk 6:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Mazur (8), 2:0 Andruchów (30-karny), 3:0 K. Kalka (33), 4:0 Mazur (51), 5:0 Mazur (70), 5:1 Kowal (77-karny), 6:1 M. Kalka (90-karny). Czerwona kartka: Zazulak (Hutnik, 89 - za dwie żółte). Żółte kartki: Makowski, Fedorowicz, Rewers oraz Zazulak. Sędziował: Piotr Bajer.

Włókniarz: M. Gilewski - Fedorowicz, Andruchów, Makowski, Smurzyński, Rewers (75 B. Teske), K. Kalka (85 Dubiel), J. Wichowski, M. Kalka, Pieśkiewicz (46 Kwiatkowski), Mazur.

Hutnik: Zazulak - Chędogi, Zaręba, Wójtowicz, Gniadzik, Linka (75 Górniak), Wojdak (84 Janukowicz), Derkowski, F. Kiełbowicz (46 Daśko), Rękas, Kowal.

Nysa Zgorzelec - Górnik Węgliniec 1:2
Mecz Twardy Świętoszów - Olimpia Kowary zostanie rozegrany wiosną przyszłego roku.

16. Olimpia Kowary 12 6 6:26

W 14. kolejce (11 listopada) grają: g. 11: Olimpia - Nysa, g. 13.30: Chrobry - Gryf, Mirsk - Ruszów, Cosmos - Iskra, Hutnik - Górnik, Leśna - Lotnik, BKS - Czarni. Mecz Jelenia Góra - Twardy zostanie rozegrany wiosną 2022 roku.