Poszukiwania zakończone happy-endem

  • 14.10.2021, 12:40 (aktualizacja 14.10.2021, 12:48)
  • Źródło: KPP Lubań
Poszukiwania zakończone happy-endem KPP Lubań

Podziel się:

Oceń:

To był prawdziwy wyścig z czasem. Od wczorajszych późnych godzin wieczornych przez kilka kolejnych godzin kilkunastu policjantów, strażaków oraz rodzina szukało starszej kobiety, której życie mogło być zagrożone.

Wczoraj wieczorem dyżurny lubańskiej komendy przyjął zawiadomienie o zaginięciu 67- letniej mieszkanki powiatu lubańskiego. Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski podjął decyzję o alarmowym wezwaniu policjantów do służby. Obligatoryjnie każdy policjant, również ten będący po służbie rozpoczął poszukiwania zaginionej. Do akcji przyłączyli się także mundurowi z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszyny, Pisarzowic i Siekierczyna oraz rodzina kobiety. Sytuacja nie napawała optymizmem, gdyż warunki atmosferyczne z minuty na minutę stawały się ciężkie, deszcz oraz siarczyste zimno mogły zagrażać zdrowiu a nawet życiu zaginionej.

- 67-latkę znaleziono po godzinie 1. w kompleksie leśno-łąkowym w Lubaniu. Leżała na mokrej trawie. Odnaleźli ją strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Siekierczyna. Kobieta była przytomna, ale wyziębiona. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy medycznej. Po zbadaniu okazało się, że jej stan jest dobry i seniorka wróciła do rodziny - poinformowała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski składa wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach osoby zaginionej. Dziękuje za wyjątkową ofiarność i profesjonalizm jakie towarzyszyły działaniom ratowniczym, w wyniku których odnaleziono zaginioną kobietę.

Źródło: KPP Lubań

Zdjęcia (1)


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Franuś
Franuś 15.10.2021, 11:22
A dlaczego leżała? Co ją tak na tę mokrą trawę położyło?
Detektyw
Detektyw 15.10.2021, 07:21
Chetnie zobacze ten kompleks leśno-łąkowy. Nie wiecie gdzie to jest?
Czemu nie wspomniano nic o znalezionych przy kobiecie pustej butelki po nalewce i woreczka z suszem?
Bercik
Bercik 15.10.2021, 11:21
Bo takie to sa "zasady" kamuflażu lokalnego przekażu! Miejsce pochodzenia sprawców ogranicza się do granic powiatu... A jak ktoś sie powiesi - to tylko na wsi.
Meteo
Meteo 14.10.2021, 13:07
67 lat to nie taka staruszka...
Natomiast zimno nie może być siarczyste - raczej taka cecha jest przy mrozie.
Zimno może być co najwyżej przenikliwe...

Pozostałe