Uchodźcy ze wschodu zatrzymywani na polsko-niemieckiej granicy

  • 08.10.2021, 07:22 (aktualizacja 08.10.2021, 10:59)
  • red.
Uchodźcy ze wschodu zatrzymywani na polsko-niemieckiej granicy © Mateusz War. / Wikimedia Commons

Podziel się:

Oceń:

Funkcjonariusze Straży Granicznej oprócz zewnętrznych granic Unii Europejskiej pilnują również tych wewnątrzwspólnotowych. Od początku października na terenie Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymano 88 cudzoziemców, którzy nielegalnie próbowali dostać się do Niemiec.

Polsko-niemiecka granica, której strzegą funkcjonariusze NOSG ma 715 km długości. Od początku października na całej jej długości zatrzymano 88 cudzoziemców, którzy przebywali w Polsce bez wymaganych dokumentów, albo próbowali przekroczyć granicę państwa niezgodnie z prawem. Zatrzymano obywateli Syrii, Turcji, Libanu oraz Jemenu. Zatrzymano także 3 Polaków, 2 Gruzinów, Ukraińca, Bułgara, Syryjczyka i Irakijczyka, którzy im w tym pomagali.

Zatrzymań dokonywano również w naszym regionie. Od początku października funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie, pełniąc służbę po niemieckiej stronie granicy zatrzymali poruszających się pieszo 3 obywateli Jemenu, 7 obywateli Iraku, obywatela Syrii oraz Libanu, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-niemiecką.

W środę w Kodersdorf zatrzymano 8 obywateli Syrii, którzy niezgodnie z przepisami przekroczyli polsko-niemiecką granicę. Cudzoziemcy podróżowali autem, którego kierowcą był 23-letni obywatel Ukrainy. Wobec zatrzymanych cudzoziemców dalsze postępowanie prowadzi niemiecka policja.

red.

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jad
Jad 08.10.2021, 14:18
Odesłać do kraju pochodzenia...
Cezary Cezary
Cezary Cezary 08.10.2021, 13:28
Bo to tak po Chrześcijańsku, najpierw pluć w mikrofon na ambonie a później łapać Ukraińców. Ale swój swego warty.
Wolf
Wolf 08.10.2021, 11:40
Brak słów, i po co dla poklasu i awansu polak to,,,,,,,,,,. A teraz my podatnicy placimy szli na Niemcy niech sie oni marwia porazka jakich mamy inteligetnych mundurowych, nic nie robią nic sie nie dzieje ale jak juz cos to z byle czego ulepią afere, to koniec tej cywilizacji.

Pozostałe