Lubański dom kultury ma nową dyrektor

  • 24.09.2021, 11:13 (aktualizacja 24.09.2021, 11:21)
  • red.
Lubański dom kultury ma nową dyrektor MDK Lubań

Podziel się:

Oceń:

Na czele Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu stanęła Grażyna Glodek. Nowa dyrektor lubi ludzi i trudne wyzwania, a w pracy prawdziwą satysfakcję daje jej uśmiech i zadowolenie. Co się zmieni i jakie są pomysły na działania lubańskiej kultury?

Grażyna Glodek jest absolwentką filologii języka niemieckiego, kulturoznawstwa oraz ukończyła studia podyplomowe z zarządzania kulturą. Pierwsze kroki stawiała w chorzowskim teatrze, później zawodowo związana była z Bogatynią, Łagowem czy Ostritz, choć mieszka pod Lubaniem od 20 lat. W Lubaniu Grażyna Glodek związana była z Zespołem Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej, współpracowała także z Ośrodkiem Wsparcia Dziennego, gdzie wyreżyserowała dwie komedie kryminalne. Jak mówi sama dyrektor - lubię ludzi, lubię trudne wyzwania i metodyczne dochodzenie do celu, krok po kroku… W swojej pracy zawodowej cenię sobie bardziej niż własną satysfakcję - zadowolenie i uśmiech.

Jaki ma być dom kultury?

Przede wszystkim chciałabym żeby po pewnym czasie Miejski Dom Kultury w Lubaniu był postrzegany jako „trzecie miejsce”, miejsce gdzie można spędzać gros czasu indywidualnie, z rodziną, w gronie znajomych po szkole czy pracy. Założeniem wspomnianego „trzeciego miejsca” jest stworzenie takich warunków, które umożliwią odpoczynek fizyczny i duchowy a zarazem zintensyfikują kontakty społeczne lub wręcz przeciwnie, pozwolą na indywidualną formę relaksu. W idei „trzeciego miejsca” chodzi o przyciągnięcie potencjalnego odbiorcy poprzez stworzenie odpowiedniej atmosfery, aranżacje przestrzeni i wykształcenie w opinii publicznej skojarzenia domu kultury z wyjątkowym, niepowtarzalnym miejscem, gdzie oprócz obcowania ze sztuką i kulturą, będzie można z całą rodziną wybrać się na jedyne w swoim rodzaju autorskie wyroby z czekolady (np. Manufaktura czekolady z Krakowa) i zamówić wyjątkowo smaczną kawę. I nie chodzi tu bynajmniej o to, by rywalizować z istniejącym już miejscem, ale uzupełnić lukę na rynku. - mówi Grażyna Glodek.

red.

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MK
MK 15.10.2021, 20:26
Miałem z Panią do czynienia w lubańskim KZLu. Cudowna kobieta zafascynowana sztuką, a przede wszystkim sceną. Potrafi zarazić pasją innych. Mam nadzieję, że utrzyma się jak najdłużej i nie przejmie się toksycznymi komentarzami, które można znaleźć praktycznie pod każdym komentarzem na tym portalu. Trzymam kciuki!
hhhhh
hhhhh 26.09.2021, 13:49
wydaje się być sympatyczną osobą ale obawiam się, że została wybrana na pożarcie bo trochę nie pasuje do tej funkcji
Teresa
Teresa 25.09.2021, 21:08
Nowa pani dyrektor zaczyna rządy od podziałów mieszkańców Lubania. Wstęp na pierwsze wydarzenie organizowane przez panią Glodek był tylko na zaproszenia. Czy tak ma teraz wyglądać dostęp do kultury w mieście? Słabo to wyszło !!!
jasia
jasia 26.09.2021, 19:53
ty ..jagna!! spójż na papiery pewnie już masz pełno w porach🤣 dopiero co zaczęła , już cie coś swędzi??
Prezeska
Prezeska 24.09.2021, 17:57
Nie "nowa dyrektor" tylko NOWA DYREKTORKA.
Anna
Anna 24.09.2021, 13:48
To może zaproszą Państwo do Lubania Orkiestrę Kameralną Klassik Modern założoną przez Pana Romana Samostrokova. Dali we wrześniu przepiękny koncert na rynku w Zawidowie...
Jędrek
Jędrek 24.09.2021, 13:16
Życzę Pani, aby słowo "animator ", stało się słowem postrzeganym przez ogromną część mieszkańców powiatu lubańskiego jako coś oczywistego.
Nie mieszkam w Lubaniu, ale zdarzało mi się przyjeżdżać kilkakrotnie 230 km specjalnie na koncert w tamtejszym Domu Kultury przez ostatnie 10 lat.
Życzę udanej realizacji ciekawych pomysłów.
I wsparcia finansowego stosownych władz.
Jędrek

Pozostałe