Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
czwartek, 18 kwietnia 2024 06:22

Łużyce remisują z Jaworzanką

Drugi raz w bieżącym sezonie na swoim boisku Łużyce musiały zadowolić się remisem. Tym razem punkt z Lubania wywiozła Jaworzanka Jawor.

Autor: eLubań

Z przebiegu całego meczu wynik wydaje się być sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy pierwszy raz bramce Kulika zagrozili w 8. minucie. Z rzutu wolnego kąśliwie uderzył Adrian Schonung, ale bramkarz gości odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Jaworzanka zdobyła gola. Z ostrego kąta z rzutu wolnego Michała Trzajnę zaskoczył Dariusz Czaja. Przyjezdni zwietrzyli swoją szansę i chcieli pójść za ciosem. W 26. minucie kolejny raz Czaja uderzył z rzutu wolnego. Piłka zmierzała w okienko, ale świetną paradą popisał się golkiper Łużyc. Trzajna nie miał wiele do powiedzenia w 33. minucie kiedy arbiter podyktował dla gości rzut karny. Faulowany był Emilian Borek i po chwili sam wymierzył sprawiedliwość. Łużyce odpowiedziały w kolejnej akcji. Naciskany przez Pawła Urbaniaka bramkarz gości nie opanował piłki, dopadł do niej Kamil Sitek i zrobiło się 1:2. Zespół trenera Radosława Szajwaja myślał o wyrównaniu, ale kolejnego gola mogła zdobyć Jaworzanka. Z dystansu uderzył aktywny Czaja, ale ku rozpaczy gości piłka odbiła się od słupka. Po przerwie inicjatywa należała do gospodarzy, ale z kilku stworzonych okazji wykorzystali tylko jedną. Po zagraniu Mykoli Chernyshenki z rzutu wolnego piłka dotarła do Jakuba Jakubczyka i ten w 61. minucie ustalił wynik na 2:2.

- Chcieliśmy od początku narzucić swój styl gry. Tymczasem od razu przegrywaliśmy 0:2. Na szczęście udało nam się zdobyć bramkę do przerwy. Dodała nam skrzydeł. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka cierpkich słów. Zależało nam by szybko wyrównać. Udało się, goniliśmy do końca i mieliśmy przynajmniej dwie, a nawet trzy klarowne sytuacje. Goście dwa razy wybijali piłkę zmierzającą do pustej bramki. Może tego dnia trochę więcej szczęścia. Cieszy na pewno powrót z dalekiej podróży, ale z drugiej strony punkt nie jest tym na co liczyliśmy - skomentował Paweł Urbaniak, piłkarz Łużyc.

- Patrząc na pierwszą część mamy prawo czuć niedosyt. Prowadząc 2:0 przytrafił nam się indywidualny błąd. Kosztował nas stratę gola i wybił nas z rytmu. Wiedzieliśmy, że w drugiej połowie przeciwnik bardziej rzuci się do ataku i będzie chciał wykorzystać atut swojego boiska. Do końca drżeliśmy o wynik i punkt musimy szanować - ocenił Dariusz Szeliga, szkoleniowiec Jaworzanki.

Łużyce Lubań - Jaworzanka Jawor 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Czaja (10), 0:2 Borek (33-karny), 1:2 Sitek (34), 2:2 Jakubczyk (61). Żółte kartki: Karwecki, Góraj, Wadziński, Sitek, Chmielowiec oraz Czaja, Dunaj. Sędziował: Bartosz Terka (Wrocław).

Łużyce: Trzajna - Jakubczyk, Buzała, Chernyshenko, Rymer (46 Chmielowiec), Karwecki (75 Monik), Góraj, Młynarski (46 Kusiak), Sitek (60 Bojdziński), Schonung (25 Berliński), Urbaniak (70 Wadziński).

Jaworzanka: Kulik - Gwiździał (46 Trzeciak), Borek, Pastuła, Chudzik, Wiśniewski, Dunaj, Czaja (73 Ł. Duda), Janoś, Bieniusiewicz (85 Olanin), Dworakowski.

16. Iskra Księginice 6 4 6:21

W 7. kolejce (25-26 września) grają: sobota, g. 16: Kaczawa - Pogoń, Prochowiczanka - Mewa, Jaworzanka - Iskra, Górnik - Stal, Leśnik - Łużyce, Grębocice - Granit, niedziela, g. 11: Apis - Rudna, g. 13: Chrobry II - Odra.