czwartek, 28 marca 2024 22:05

Pucharowa demolka

Łużyce Lubań nie miały litości dla drużyny Kolegium Sędziów DZPN Jelenia Góra. Ekipa trenera Radosława Szajwaja rozbiła rywala 8:0 i awansowała do czwartej rundy Pucharu Polski.

Pierwsza część nie zwiastowała pogromu. Goście trzymali się dzielnie i do przerwy ulegali tylko 0:2. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Kusiak i Kamil Młynarski. W drugiej połowie bardzo dobrą zmianę dał Kamil Sitek. Piłkarz zdobył dwie bramki i szybko odebrał rywalom jakiekolwiek nadzieje na podjęcie walki. Do siatki trafiali jeszcze Damian Buzała, Paweł Urbaniak, Jacek Góraj i Denis Wadziński.

Kolejnym rywalem Łużyc będzie Apis Jędrzychowice, który rozbił Cosmos Radzimów 7:1. Wcześniej, bo już w sobotę zespół z Lubania w meczu o ligowe punkty podejmie Jaworzankę Jawor. Początek o 16.

Łużyce Lubań - Kolegium Sędziów Jelenia Góra 8:0 (2:0)

Bramki: Kusiak, Młynarski, Schonung, Sitek 2, Buzała, Urbaniak, Wadziński. Sędziowali: Piotr Bajer jako główny oraz Elżbieta Faryniarz i Dominika Bernacka.

Łużyce: Trzajna - Buzała, Jakubczyk, Kusiak, Góraj, Schonung, Rymer, Wadziński, Karwecki, Chernyshenko, Młynarski. Ponadto zagrali: Szpytur, Chmielowiec, Berliński, Sitek, Szajwaj.

KS: Małachowski - Zapiór, Dołęga, Sadowski, Gajewnik, P. Turek, Grabowski, Szymkowiak, D. Turek, Kizyma, Socha. Ponadto zagrali: Cabała, Szyłak.