czwartek, 28 marca 2024 21:43

Leśna. Włókniarz wciąż zwycięski

W piątej kolejce klasy okręgowej Włókniarz Leśna wygrał z Nysą Zgorzelec. Goście mimo porażki pozostawili po sobie dobre wrażenie.

Autor: eLubań

Zespół z przygranicznego miasta przyjechał do Leśnej mocno zmobilizowany. Nysa od początku była zaangażowana, zdeterminowana i waleczna. Efekty przyszły szybko.

W 10. minucie Mateusza Gilewskiego do kapitulacji zmusił Łukasz Wójcik. Później zgorzelczanie nadal sprawiali dobre wrażenie i mieli dwie kolejne szanse na zdobycie gola. Tym razem bramkarz Włókniarza nie dał się jednak pokonać. Później gospodarze zaczęli się odgryzać. Jedną z kilku stworzonych okazji w 24. min po zagraniu Krzysztofa Mazura wykorzystał Mateusz Kalka. W drugiej części meczu warunki dyktowała już drużyna z Leśnej. Włókniarz dążył do zdobycia drugiego gola. Udało się w 78. minucie kiedy do siatki z najbliższej odległości trafił Dawid Makowski. 5 minut później po faulu na Krzysztofie Mazurze w polu karnym rezultat strzałem z 11 metrów ustalił Bartosz Wichuła.

- W pierwszej połowie plusik dla Nysy. Po przerwie mieliśmy już grę pod kontrolą i udało nam się wygrać kolejny mecz - skomentował Rafał Wichowski, trener Włókniarza.

Włókniarz Leśna - Nysa Zgorzelec 3:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Wójcik (10), 1:1 M. Kalka (24), 2:1 Makowski (78), 3:1 Wichuła (83-karny). Żółte kartki: Smurzyński, Fedorowicz oraz Łuszczyk, Król, Wójcik, Augustyn. Sędziował: Michał Niemirski.

Włókniarz: M. Gilewski - R. Teske, Andruchów, Wichuła, Smurzyński (90 B. Teske), Kwiatkowski, M. Kalka, K. Kalka, Fedorowicz, Mazur (89 Dubiel), Makowski.

Nysa: Nafalski - Sawicki (83 Wilk), Wójcik, Witowski (54 Piechno), Kostrzewa, Gorzka, Augustyn (90 Brzoza), Król (77 Latus), Prusiński, Łuszczyk (60 Zielant), Podwalny.

16. Twardy Świętoszów 5 2 9:17

W 6. kolejce (18-19 września) grają: sobota, g. 15: Jelenia Góra - Chrobry, g. 16: Twardy - Iskra, Górnik - Leśna, Ruszów - Gryf, Hutnik - Czarni, Olimpia - Cosmos, Mirsk - BKS, niedziela, g. 14: Nysa - Lotnik.