Powiat lubański. Dziś dwa zachorowania na COVID-19

  • 09.09.2021, 12:56 (aktualizacja 09.09.2021, 14:55)
  • red.
Powiat lubański. Dziś dwa zachorowania na COVID-19

Podziel się:

Oceń:

Coraz większymi krokami zbliża się czwarta falę koronawirusa i choć ma być łagodniejsza eksperci ostrzegają by jej nie bagatelizować. Dziś w powiecie lubańskim odnotowano dwa nowe przypadki zachorowań na koronawirusa.

Przez cały sierpień 2021 roku w powiecie lubańskim zdiagnozowano 6 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa. We wrześniu zdiagnozowano 3 z czego dwa przypadki ostatniej doby. Oznacza to, że koronawirus wrócił z wakacji i zaczyna gościć w naszych domach. Na dziś w powiecie lubańskim na kwarantannie przebywa 36 osób. Ostatniej doby wykonano 21 testów z czego dwa dały wynik pozytywny.

Sytuacja jest jednak nieco lepsza niż w ubiegłym roku. Tylko w trakcie wakacji 2020 doszło do ponad 30 zachorowań, w roku 2021 było ich 10. W ubiegłym roku jesienny szczyt zachorowań przypadał na drugą połowę listopada wówczas w ciągu jednej doby notowano między 10 a 25 nowych zachorowań. Rekord padł 26 listopada, gdy stwierdzono 53 nowe zachorowania.

To jak będą wyglądały przyrosty zachorowań w tym roku uzależnione jest od ilości osób, które poddały się szczepieniu. W powiecie lubańskim dotychczas zaszczepiło się 46,7% wszystkich mieszkańców.

red.

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

włacz myślenie wyłacz tv
włacz myślenie wyłacz tv 11.09.2021, 07:41
do tych co pier...lą glupoty jaki to virus straszny. zapierdzielac po 3 dawke szprycy bo przed swietami 4 dawka będzie ale odpłatnie. 2 lata mijaja a zamiast chorobe leczyc jak kazda inna to nic w tym kierunku nie robia , pier...la te brednie ze rrzeba zapobiegac., leki nie dobre. szczepionka tylko szczepionka. kur... a ci co spali i nadal ufaja telewizorni politykom i oplacanym pseudo specjalistom przez koncerny farmakologiczne nic sie nie nauczyli i dalej śpią.
Maryjan
Maryjan 10.09.2021, 20:23
Otwarcie szkół bedzie doskonalym nośnikiem i rozprzestrzeni nam wirusa jak rok temu...
Z Lubania
Z Lubania 10.09.2021, 08:52
Bójcie się grypy w tym sezonie, ona już przestała istnieć, teraz jest jedynie słuszna choroba i jak to bywało kiedyś w sezonie grypowym zawsze więcej chorowało na to ludzi i nic w tym dziwnego nie było i żadnych fal nie było 😁 a i katar pod to podepną pewnie też tak że nu nu katar też jest zły i to nie katar tylko wiadomo co 🤣🤣 a tak na marginesie znacie kogoś kto miał grypę ostatnio i to nie był srovid, bo ja nie.
Ja.
Ja. 09.09.2021, 18:15
Zakażeń będzie coraz więcej. W busach ludzie jeżdza bez maseczek łącznie z kierowcą, tylko jednostki mają maseczki na brodzie. W pociągu tez młodzież szkolna bez maseczek....w sklepach bez maseczek ..... Jest ignorancja wszystkiego i wszystkich.....
wyłącz tv
wyłącz tv 09.09.2021, 22:55
Jeśli to taka straszna choroba to dlaczego oni ciągle żyją?Cud?
Ozdrowieniec
Ozdrowieniec 10.09.2021, 11:42
Można to nazwać cudem, mieli po prostu szczęście, ja też. Drugi raz nie chciałbym tego przeżywać. Wszystkim niedowiarkom proponuję zajrzeć na oddziały covidowe i zobaczyć jak ludzie cierpią. Nawet jak uda im się to przeżyć to kłopoty zdrowotne mają do końca życia. Wiem coś o tym. Sam to przechodzę.
lajcik
lajcik 11.09.2021, 07:45
co ty pier...sz . wiekszosc z nas miala i zyje . ja nie odczowam zmian po. grypa to nawet śmiertelność na poziomie sezonowej grypy . a jak jestes stary i zdechlak to byle ***zka cie sponiewiera
Ozdrowieniec
Ozdrowieniec 11.09.2021, 15:30
lajcik, daj Boże Ci zdrowie, obyś nie musiał się przekonać a stary też będziesz, nawet nie wiesz jak szybko
acek
acek 09.09.2021, 16:33
Na tej mapce to dziwnie bo pole z liczbą 5 jest na czerwono a z liczbą 15 na jadno różowy. Jak to czytać?
krzysiek
krzysiek 09.09.2021, 15:24
"To jak będą wyglądały przyrosty zachorowań w tym roku uzależnione jest od ilości osób, które poddały się szczepieniu. W powiecie lubańskim dotychczas zaszczepiło się 46,7% wszystkich mieszkańców." - oczywiście nie jest to prawda, szczepienie nie wpływa na transmisje i ilość zachorowań będzie taka sama, z powodu łagodniejszego przebiegu po szczepieniu co najwyżej liczba wykrywalności może zmaleć ale na pewno nie zachorowań.
Jwp
Jwp 09.09.2021, 22:58
Właśnie. I teraz pytanie, dlaczego zaszczepieni mają być nieobejmowani zakazami skoro tak samo przenoszą kowida?
Jarek
Jarek 10.09.2021, 07:35
Covida nie cowida 😊
zulu
zulu 09.09.2021, 14:21
Służba zdrowia okradła państwo na niespotykaną skalę wmawiając politykom zagrożenie i wprowadzając zakazy dla biznesu.Okradanie trwa nadal za zgodą rządu któremu na rękę jest nakładanie na ludzi coraz nowych ograniczeń i kar.
Kali
Kali 10.09.2021, 08:36
Co za pierdy teoria spiskowa jak z jakiegos filmu.
zulu
zulu 10.09.2021, 09:28
Podążaj za pieniędzmi.
Tak
Tak 09.09.2021, 15:51
zulu - ty pewnie z tych oszołomów antyszczepionkowych, no i Ziemia jest płaska...
zulu do Tak
zulu do Tak 09.09.2021, 23:03
Lokalna telewizja podała że prezydent Wałbrzycha z zawodu lekarz powinien zarobić w szpitalu w którym pracował przed wyborem na prezydenta około 3 000 000[trzy miliony złotych] za 2021 rok.Nawet jeśli państwo przeznaczy na służbę zdrowia 10% PKB to lekarzom ciągle będzie mało a ty będziesz leżał na korytarzu i zdychał na wymyśloną chorobę.
Covilambada
Covilambada 09.09.2021, 20:41
A ty szczur doświadczalny 🤣
megafaka
megafaka 09.09.2021, 18:39
..tak jak twój mózg...:)
Dalej patrz w TV -Pis...
Ja  nr 1
Ja nr 1 10.09.2021, 11:14
Do Megafanka i jej podobnych: . Nie płacz gdy znajdziesz się w covidowym szpitalu i nie błagaj o lek bo jeszcze takiego nie ma. Nie życzę ci abyś zachorowała, nie życzę abyś przeżywała ciężką chorobę lub śmierć swoich bliskich. Wyłacz komputer i włącz myślenie, rozejrzyj się wokół. Nie zaklinaj rzeczywistości, dopuść do swojej świadomości ilu znajomych, sąsiadów chorowało, ile znanych lokalnie osób zmarło. I nie obrażaj ich pamięci, nie zadawaj bólu ich bliskim.
do Ja nr 1
do Ja nr 1 10.09.2021, 23:33
Lek jest od dawna i przyjmował go premier Wielkiej Brytanii i były prezydent USA.Polscy lekarze leczący pacjentów amantadyną zostali pozbawieni prawa wykonywania zawodu.Polecam program pana Jana Pośpieszalskiego "Warto Rozmawiać" który po emisji w TVP został zdjęty z anteny.

Pozostałe