sobota, 20 kwietnia 2024 03:03

Kościelnik. Porażka z liderem

Trwają rozgrywki w piłkarskiej A klasie. W grupie drugiej doszło do ciekawego starcia pomiędzy LZS Kościelnik a Olszą Olszyna. Kibice zobaczyli pięć bramek.

Autor: eLubań

Mecz w Kościelniku lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie już w 3. minucie.

Niezdecydowanie obrońców gospodarzy wykorzystał Paweł Modzelewski i było 0:1. Zespół trenera Konrada Murawskiego starał się wrócić do gry, ale to zespół z Olszyny był groźniejszy. Ale ostatecznie to gospodarze zdobyli wyrównującego gola. W 21. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Bartosz Twardowski i piłka zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron w lepszych nastrojach ponownie była drużyna trenera Marcina Markowskiego. W 61. minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym Roberta Opolskiego po zagraniu Rafała Macioszczyka pokonał Marek Wiedro.

Gospodarze w tej sytuacji mieli pretensje do arbitra. Ich zdaniem goście wykonali rzut wolny kilka metrów od punktu, w którym miało miejsce przewinienie. Całą akcję można zobaczyć na profilu społecznościowym klubu z Kościelnika.

Wracając do meczu kilka minut później w wyniku nieporozumienia niefortunnie własnego bramkarza zaskoczył Przemysław Kwiatkowski. Gospodarze walczyli jednak do końca. W 86. minucie nadzieje miejscowym przywrócił Grzegorz Kwiatkowski, ale na więcej "Kościelnym" zabrakło już czasu.

Dodajmy, że w doliczonym czasie gry doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Sergii Dolbin brzydko sfaulował Grzegorza Kwiatkowskiego. Arbiter od razu pokazał graczowi Olszy czerwoną kartkę.

LZS Kościelnik - Olsza Olszyna 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Modzelewski (3), 1:1 Twardowski (21), 1:2 Wiedro (61), 1:3 P. Kwiatkowski (69-samobójcza), 2:3 G. Kwiatkowski (86). Czerwona kartka: Dolbin (Olsza, 90 - za faul). Żółte kartki: Celuch, Ptaszkowski, Zawada, Rezgui, Kurek, Opolski, G. Kwiatkowski, P. Kwiatkowski oraz Kowalczyk, Kałuski, Modzelewski, Wiedro. Sędziował: Kacper Aftyka.

LZS: Opolski - Twardowski, E. Zawada, Walada (30 Rezgui), Czuchryta (57 Mazur), Ptaszkowski, P. Kwiatkowski, G. Kwiatkowski, Kurek, Kładnik (72 Majgier), Celuch (57 Roskowiński).

Olsza: Plechowicz - Szczerbicki, Modzelewski, Misiurek, Kurec (46 Macioszczyk), Kowalczyk, Karolewicz (65 Fedorowicz), Kałuski, Kusiakiewicz (90 Dąbrowa), Wiedro (75 Kossowski), Dolbin.

15. Korona Radostów 4 1 4:6

Następna kolejka (11-12 września): Pilchowice - Zawidów, Porajów-Kopaczów - Świeradów-Zdrój, Olszyna - Rębiszów, Pobiedna - Kościelnik, Miłoszów - Ręczyn, Bogatynia - Chmieleń, Studniska Dolne - Radostów. Pauza: Pisarzowice.