Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarki
sobota, 20 kwietnia 2024 09:21
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Witaj szkoło!

Uczniowie lubańskich szkół wrócili do ławek. Dziś zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice z jednej strony czuli ogromną radość z nadejścia nowego roku szkolnego, a z drugiej mocno liczą na to, że uda się utrzymać nauczanie stacjonarne.
  • Źródło: red. /ŁCR
Witaj szkoło!

Autor: ŁCR

Rok szkolny rozpoczęło dzisiaj 1565 uczniów lubańskich szkół podstawowych. Wśród nich próg szkolny przekroczyło prawie 200 pierwszoklasistów. Uczniom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom placówek powodzenia życzył Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania:

- Witam Was serdecznie po przerwie wakacyjnej. Choć do końca lata zostało jeszcze trochę czasu to tradycyjnie wrzesień zaczynamy dzwonkiem szkolnym.  Już jutro plecak wypełnią książki a szkolne korytarze uczniowski gwar. Macie sobie wiele do opowiedzenia. Każdy wrócił z wakacji z nowym bagażem doświadczeń oraz naręczem przygód. Dziś wypoczęci i uśmiechnięci witacie nowy rok szkolny. Witacie go w szkole, co jest bardzo ważne patrząc na wydarzenia z ostatnich miesięcy. Moim życzeniem jest, aby bieżąca sytuacja była sprzyjająca i skutkowała stacjonarnym trybem nauki. Życzę tego sobie, ale przede wszystkim Wam. Oby ten rok przyniósł nam normalność. Szanowni Państwo pora pożegnać wakacyjny czas. Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć „Witaj szkoło!”. Udanego i zdrowego roku szkolnego 2021/2022.

Do szkół powrócili także uczniowie szkół ponadpodstawowych, w tym 764 z ZSP im. Adama Mickiewicza. W czasie uroczystej inauguracji nie zapomniano o 82 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej i pomięci jej ofiar i bohaterów.
Dyrektor placówki podkreśliła, że z wielu powodów nowy rok szkolny to nowe wyzwania i zadania, a szkoła skupiać się będzie nie tylko na działaniach edukacyjnych, równie ważne jest budowanie dobrych relacji i dbałość o nie.

- Jako motto tego roku wybrałam słowa Janusza Korczaka o tym, że warto aby młody człowiek nie tylko dużo wiedział, ale dobrze wiedział i rozumiał, co się wokół niego dzieje i odnajdywał swoje pasje - powiedziała Renata Czuj.

Sternik placówki wystosowała do pierwszoklasistów wiele ciepłych słów.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę, że z wielu powodów są w nowej sytuacji. Po długim czasie wracają do nauki stacjonarnej. Są w nowym miejscu i mają wokół siebie nowych ludzi. Bardzo duży nacisk kładziemy na budowanie relacji między samymi uczniami, a także uczniami z nauczycielami. Mam nadzieję, że budowanie wzajemnej życzliwości zaprocentuje. Uświadamiamy młodym ludziom, że te zasady i cele, o których przydatności nie zawsze w młodym wieku zdajemy sobie sprawę, są nam bardzo potrzebne. Tak jak w każdym roku wybraliśmy kompetencje, które będziemy mocno kształcili. Takie główne na ten rok to na pewno budowanie relacji, a także praca i przygotowanie do egzaminów zawodowych. Uczniowie w 2023 roku będą zdawali nową formułę matury. W tym roku odchodzi nam ostatni rocznik maturzystów z liceum, którzy zdają dotychczasową maturę. Za rok zostanie jeszcze technikum. Potem będą już tylko nowi uczniowie. Nasi nowi wychowankowie, podobnie jak w innych placówkach, są inni, mają inne potrzeby. W związku z tym także nasza praca wymaga zmian. Nauka zdalna przekonała nas jak warto wprowadzać nowe rozwiązania i technologie podczas zajęć. Należy wykorzystywać metody bardziej warsztatowe, projektowe, a mniej wykładowych. Pamięć jest bardziej ulotna niż rzeczy wypracowane i umiejętności, które kształcimy. Będziemy także kładli nacisk na pomoc psychologiczną i pedagogiczną. To bardzo ważne. Pandemia zebrała swoje żniwo. Praktykujemy rozwiązania, że jeśli zauważymy problem staramy się go jak najszybciej rozwiązać. Będziemy pracowali z psychologiem, pedagogiem oraz rodzicami. Mamy także zespoły klasowe. Bardzo się cieszę, że mamy mocno zawiązaną współpracę z rodzicami. Dzięki temu w razie problemów udaje nam się zadziałać prewencyjnie - kontynuowała Renata Czuj.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: xcv**Treść komentarza: Co oni kręcą. SIM to program ogólnopolski. W kraju mieszka ok. 2 mil. ludzi w domach komunalnych i socjalnych które nie nadają się do remontu a tym bardziej termomodernizacji wg standardów UE. Domy zostaną wyburzone a grunty pod nimi zazwyczaj bliżej centrów miast będą atrakcyjne dla inwestorów. Najwięcej takich domów w naszym regionie jest w Wałbrzychu i tam mówią jak jest i przygotowali się do tego z gruntami. Lubań natomiast kręci w przeciwieństwie do innych gdzie podają bez ogródek że *wybudowane w ramach SIM-u lokale będą mogły wynająć m.in. osoby młode, rodzice samotnie wychowujący dzieci czy seniorzy, którzy do tej pory nie mieli szans na własne „M” ze względu na brak możliwości uzyskania kredytu hipotecznego lub niechęć do zaciągania kredytu bankowego, przy czym wynajem będzie znacznie tańszy niż na rynku komercyjnym - obniżone lub z dopłatą* .Data dodania komentarza: 20.04.2024, 06:30Źródło komentarza: Petycja. Niskoczynszowe mieszkania nie dla wszystkich szczęśliweAutor komentarza: XyzTreść komentarza: - Skończy się windowanie cen przez pseudo „dewelopera” naszego miasta - Jeżeli to będą mieszkania dla osób o stałym zatrudnieniu to popieram. - Lokalizacja bardzo słaba , ludzie żyły wypruwają , żeby postawić swój wymarzony dom zdała od bloków a tu bloki.Data dodania komentarza: 20.04.2024, 06:24Źródło komentarza: Petycja. Niskoczynszowe mieszkania nie dla wszystkich szczęśliweAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Najlepszy był "pan z drogówki " pan w jego przypadku to nadużycie tego słowa stał z suszarką koło stacji darkon na środku dwupasmówki suszył auta jadące w stronę Zgorzelca jak i w Stronę Lubania zasłaniając swoim wątłym ciałem znak drogowy .Data dodania komentarza: 20.04.2024, 05:24Źródło komentarza: Jutro policyjna akcja "Prędkość"Autor komentarza: ŁukaszTreść komentarza: Wszystko 3x drożej wykonane , na ulicach syf , menele w rynku i gowniane parki, które już wyglądają jak zapomniane.Data dodania komentarza: 19.04.2024, 23:56Źródło komentarza: Co łączy leśniańskich samorządowców z wyborami w Olszynie?
ReklamaPowiat Lubań
Reklama