piątek, 29 marca 2024 14:10

Leśna. Drugi komplet Włókniarza

Kolejny mecz, kolejne zwycięstwo. Tym razem Włókniarz Leśna wygrał w Lwówku Śląskim z Czarnymi i z kompletem punktów jest w ścisłej czołówce tabeli.

Autor: eLubań

Zespół trenera Rafała Wichowskiego, mimo że w Lwówku Śląkim nie wystąpił w optymalnym składzie, był zespołem lepszym i wygrał w pełni zasłużenie.

O losach meczu zdecydowała już pierwsza połowa. Najpierw w 9. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Smurzyński. Dawid Podskarbi drugi raz skapitulował w 28. minucie, a na listę strzelców wpisał się Jarosław Wichowski. Dla byłego trenera Łużyc Lubań był to premierowy występ w bieżących rozgrywkach "okręgówki". Podobnie jak dla Dawida Makowskiego, który do Włókniarza przeniósł się Gryfa Gryfów Śląski.

Po zmianie stron dobrą grę Włókniarza trzecim golem przypieczętował Konrad Kalka. Piłkarzy trenera Marcina Sikory stać było jedynie na honorowe trafienie. Jego autorem w 72. minucie był Filip Godlewski.

W kolejnym meczu Włókniarz, do którego składu w minionym tygodniu obok Makowskiego dołączył Sebastian Andruchów, zmierzy się z Victorią Ruszów. Spotkanie w najbliższą niedzielę. Początek o 15.

Czarni Lwówek Śląski - Włókniarz Leśna 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Smurzyński (9), 0:2 Wichowski (28), 0:3 K. Kalka (56), 1:3 Godlewski (72). Żółte kartki: Jarosz, Ranecki oraz Pieśkiewicz, M. Kalka. Sędziowali: Krzysztof Sadowski jako główny oraz Kacper Kizyma i Elżbieta Faryniarz.

Czarni: Podskarbi - Trosczyński, Szatkowski, Suchecki, Wołoszyn, Ranecki (50 H. Kocot), Raginia, Łastowski (70 Pulikowski), Grabkowski, Jarosz, Sidorski (46 Godlewski).

Włókniarz: M. Gilewski - R. Teske, Wichuła, Smurzyński, Pieśkiewicz (82 B. Teske), M. Kalka, K. Kalka, Rewers (60 Kwiatkowski), Mazur, Wichowski (90 Dubiel), Makowski.

W innych meczach 2. kolejki:
Hutnik Pieńsk - Iskra Łagów 5:1 (2:1)
Victoria Ruszów - Cosmos Radzimów 4:1 (3:1)
Twardy Świętoszów - Chrobry Nowogrodziec 4:4 (2:4)
Nysa Zgorzelec - BKS Bolesławiec 0:1 (0:0)
Olimpia Kowary - Victoria Jelenia Góra 0:3 (0:0)
Gryf Gryfów Śląskich - Lotnik Jeżów Sudecki 4:5 (1:2)
Górnik Węgliniec - Włókniarz Mirsk 5:2 (1:2)

W 3. kolejce (28-29 sierpnia) grają: sobota, g. 12: Bolesławiec - Węgliniec, g. 17: Radzimów - Świętoszów, Jelenia Góra - Pieńsk, Mirsk - Kowary, niedziela, g. 11: Jeżów Sudecki - Lwówek Śl., g. 13: Nowogrodziec - Zgorzelec, g. 15: Leśna - Ruszów, g. 17: Łagów - Gryfów Śl.