czwartek, 28 marca 2024 12:58

Nieudana inauguracja juniorów Łużyc

W debiucie w I lidze wojewódzkiej juniorów Łużyce Lubań musiały uznać wyższość rówieśników z Jeleniej Góry.

Autor: eLubań

Już pierwsza połowa spotkania z Karkonoszami Jelenia Góra pokazała, że o ligowe punkty na szczeblu I ligi wojewódzkiej będzie o wiele trudniej niż w okręgówce.

Wynik spotkania fenomenalnymi "nożycami" otworzył kapitan gości Jakub Firmanty. Później jeleniogórzanie podwyższyli wynik na 0:2. W odpowiedzi Jakub Jakubczyk popisał się prostopadłym podaniem do Damiana Mańkowskiego, a ten został powalony w polu karnym przez rywala. Arbiter wskazał na 11 metr, a sprawiedliwość po chwili wymierzył Jakubczyk. Karkonosze szybko zdobył jednak trzecią bramkę.

Kolejne gole padły po przerwie. Dwa był autorstwa najlepszego w ekipie gospodarzy Mańkowskiego. Jeleniogórzanie z kolei dołożyli cztery i zasłużenie wygrali 7:3.

Skład Łużyc: Głaz - Wilk, Jakubczyk, Perdon, Polerowicz, Maciąg, Mańkowski, Pietroński, Szpytma, Furmański, Szyszło. Rezerwa: Ojewski, Żółtański, Kraft, Półtoraczyk. Trener: Grzegorz Michoński.

W kolejnym meczu Łużyce zmierzą się we Wrocławiu z Parasolem. Spotkanie 21 sierpnia, początek o 10.