piątek, 29 marca 2024 11:34

UKS Orka. Maciej Kozik czwarty w Polsce!

W Oświęcimiu odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu. Ze znakomitej strony pokazał się reprezentant UKS Orka Lubań.

Autor: UKS Orka

Maciej Kozik był bardzo blisko wywalczenia medalu na Mistrzostwach Polski. Niestety mimo "życiowego" startu zabrakło mu niewiele, bo 4-setne sekundy.

Podopieczny trenera Adama Musiała wystartował w trzech konkurencjach. Najlepiej poszło mu na dystansie 50m stylem dowolnym. W eliminacjach z czasem 24.83 sek. uplasował się na trzecim miejscu. Lubanianin w finale A popłynął jeszcze szybciej, dystans pokonał w czasie 24.75 sek., co jest jego najlepszym osiągnięciem w życiu. Podium z Maciejem Lipcem ze Śląska Wrocław, który osiągnął czas... 24.71 sek.

- Różnica rzeczywiście minimalna. Taki jest sport. Jeszcze niedawno Maciej był 36. zawodnikiem w kraju. Poczynił ogromny postęp. Drzemie w nim ogromny potencjał i z pewnością wkrótce będzie o nim głośno - przewiduje Adam Musiał, trener UKS Orka.

Maciej Kozik wystartował także w finale B na 100m stylem dowolnym. Ostatecznie zakończył rywalizację na 16. pozycji.

Korzystając z okazji dodajmy, że w Warszawie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 16 lat. Klub z Lubania reprezentowała Katarzyna Abramowicz. Zawodniczka zmagała się z urazem barku i w zawodach wystąpiła na własne życzenie. Wywalczyła finał B w konkurencji 50m stylem motylkowym i zajęła ostatecznie 16. miejsce.