sobota, 20 kwietnia 2024 12:08

Turniej tenisowy o Puchar Burmistrza Lubania

Autor: Lubański Klub Tenisowy "RETURN"

Od 5 czerwca przez trzy tygodnie w parku na Kamiennej Górze pasjonaci tenisa z Lubania i okolic rozgrywali mecze na nowej nawierzchni lubańskiego kortu. 34 uczestników turnieju rywalizowało w trzech kategoriach turniejowych: dzieci do lat 16, 50+, i w najbardziej prestiżowej kategorii „Open”.

W czwartej edycji turnieju w kategorii do lat 16 zwyciężył już po raz drugi Jan Piotrowski z Lubania, drugie miejsce zajęła Martyna Szczepankowska z Pieńska, a trzecie Dawid Kabata z Lubania.

W kategorii 50+ triumfował Andrzej Leszczyński z Lubania, który pokonał w finale Dariusza Guziołka. Trzecie miejsce zajęli: Czesław Bodziony z Lubania i Bogdan Kwiatkowski z Leśnej.

W kategorii „Open” Mariusz Radaszkiewicz z Lubania potwierdził wysoką formę pokonując w finale Michała Bodzionego z Wrocławia. Trzecie miejsce zajęli: Dariusz Butrym i Adrian Czajkowski z Lubania.

Zawodnikom meczu finałowego kibicowała Pani Beata Soczyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Krzysztof Doliński, prezes Lubańskiego Klubu Tenisowego „RETURN”. Wszyscy uczestnicy finałów w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody (puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe oraz bony podarunkowe). Dla kibiców i uczestników turnieju przygotowano słodki poczęstunek.

Turniej został przygotowany i przeprowadzony przez Lubański Klub Tenisowy „RETURN” w Lubaniu i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu.