Nadciąga upalne lato... ale nie do Polski. Gdzie ruszyć na wakacje?

  • 20.05.2021, 09:12 (aktualizacja 20.05.2021, 09:37)
  • News4Media
Nadciąga upalne lato... ale nie do Polski. Gdzie ruszyć na wakacje? iStock

Podziel się:

Oceń:

Synoptycy amerykańskiej firmy AccuWeather stworzyli długoterminową prognozę pogody, wedle której Europejczycy mogą spodziewać się fali potężnych upałów. Słupki termometrów będą szokować, ale nie w Polsce. Sprawdź, dokąd najlepiej wybrać się na wakacje i jakiej aury oczekiwać pozostając w kraju.

Problemy w rolnictwie

Synoptycy AccuWeather przygotowali prognozę pogody, która obejmie najbardziej wyczekiwane miesiące w roku. Specjaliści przewidują, że w całej Europie pojawią się upały, które mogą dać się we znaki szczególnie rolnikom. „Nawet niektóre uprawy letnie, które są zazwyczaj odporne na suszę, mogą napotkać problemy po utrzymującej się na wiosnę zimie, która wpłynie na odporność roślin” – czytamy komentarz specjalistów.

Jeśli urlop, to w Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech

Dokładnie tam rozprzestrzeni się ciepło płynące z północnej Afryki. Temperatury w tych miejscach w osiągną nawet 34°C w połowie wakacji. W sierpniu wartości wrócą jednak do 21 – 26°C. Wybierając te kierunki można też zapomnieć o parasolu, bo deszcz raczej niezbyt często będzie zaskakiwał podróżnych. Warto jednak zaopatrzyć się w duże ilości wody pitnej.


Ciepło w Europie Środkowej

Według synoptyków, ciepło przez całe lato będzie utrzymywać się w środkowej i południowo – wschodniej części Europy. Wysokie temperatury pojawią się falowo w różnych lokalizacjach, ale nie wystąpią jednocześnie. To będzie front, który dotrze też momentami do południowej Polski.

W Polsce niespokojnie

Dla naszego kraju prognozy nie są jednak optymistyczne, bo poza jego południową częścią, będziemy mierzyć się raczej z niespokojnym, sztormowym frontem. Do sierpnia ma on przemieszczać się w stronę północno – wschodniej Europy i powodować burze oraz stosunkowo niskie temperatury.
Przewiduje się, że w Polsce termometry mogą pokazać wartości niższe niż w latach ubiegłych, czyli od 21 do 26°C. Tę sytuację spotęguje zimna gleba, której słońce nie zdąży rozgrzać, a jedynie będzie powodować parowanie zawartych w niej wód.

News4Media

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Moniek
Moniek 20.05.2021, 11:25
Z mapy wynika że Lubań ta fala też sięgnie - może nawet dojdzie do Platerówki. Czyli w tym roku "szoszony" i inne moczydła nad Kwisą będą urządzać pławienie i grzanie ciał. Oby tylko wody nie zabrakło.
Cezary Cezary
Cezary Cezary 20.05.2021, 12:23
Wejdą swoimi gruszymi zadami to się poziom podniesie, perpetum mobile.

Pozostałe