środa, 24 kwietnia 2024 19:08

Trampkarze Łużyc wrócili bez punktów

Po wygranych ze Śląskiem Wrocław oraz WKS trampkarze Łużyc chcieli pójść za ciosem. W Głogowie starali się, ale nie zdołali wywalczyć choćby punktu.

Autor: Mateusz Stóf /Łużyce Lubań

Lubanianie meczu 9. kolejki I ligi trampkarzy nie rozpoczęli dobrze.

Już w 2. minucie gola dla Chrobrego zdobył Jakub Bednarek. Głogowianie poszli za ciosem i po kwadransie gry prowadzili już 2:0. Tym razem bramkarz Łużyc skapitulował po strzale Dominika Piotrowskiego.

Dużo lepiej gra gości wyglądała po przerwie. Efektem tego był gol zdobyty przez Dominika Suskiego w 51. minucie. 5 minut później dwubramkową zaliczkę dla miejscowych odbudował Dawid Górniak. Na to zdarzenie trafieniem odpowiedział Patryk Juszczyk i zespół trenera Krzysztofa Gajewskiego znowu był w grze. Niestety w 71. minucie czwartego gola dla gospodarzy zdobył Gabriel Wojcieszonek i ostatecznie trzy punkty zostały w Głogowie.

Skład Łużyc: Szymon Pietrykowski, Dominik Suski, Emil Klecha, Tymoteusz Jezierski, Oliwier Bzdęga, Tobiasz Lamparski, Nikodem Korpysa, Łukasz Łuńczuk, Kacper Gajewski, Piotr Wojtusik, Patryk Juszczyk / Kamil Tomkiewicz, Filip Boroszko, Filip Rybski, Jan Pawlak, Krystian Mańkowski.

Po 9. kolejkach lubanianie zajmują w tabeli piąte miejsce z dorobkiem 9 oczek. Dotychczas wygrali z Parasolem Wrocław (3:2), Śląskiem we Wrocławiu (1:4) i ostatnio u siebie z WKS Śląsk 4:1 (zaległy mecz z 4. kolejki). W kolejnym meczu Łużyce podejmą lidera rozgrywek Olympic Junior. Spotkanie 22 maja na sztucznym boisku przy ul. Ludowej, początek o 10.