wtorek, 16 kwietnia 2024 07:46

Co oni wyprawiają!? Orka zdominowała Głogów!

Kolejny raz zawodnicy lubańskiej Orki zawstydzili konkurencję. Tym razem podopieczni trenera Adama Musiała pokazali moc w Głogowie.

Autor: Orka Lubań

Orka do ogólnopolskich zawodów pływackich HUTNIK 2021 przystąpiła mocno zmobilizowana.

- Ranga zawodów przyciągnęła do Głogowa wiele klubów, które chciały pokazać się z jak najlepszej strony. My także nie zamierzaliśmy odpuszczać - podkreślił Adam Musiał, trener klubu z Lubania.

W sumie lubańscy pływacy zdobili aż 19 medali, w tym 13 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe! Orka wygrała klasyfikację drużynową w kategorii 12 lat oraz 13 lat. A kto zapracował na ten kapitał?

Milena Krawczyk (kategoria 12 lat) wywalczyła cztery złote krążki w konkurencjach 100m dowolny, 50m klasyczny, 100m klasyczny oraz 50m motylkowy. Wiktoria Wójcik (kategoria 14-15 lat) zdobyła srebro w wyścigu na 100m st. klasycznym).

Najlepsi wśród chłopców byli Jan Tesarowicz 4 (50m dowolny, 100m dowolny, 100m grzbietowy, 50m motylkowy), Michał Dziedzic 3 (50m klasyczny, 100m klasyczny, 50m motylkowy), Maksymilian Bram (100m grzbietowy) oraz Budzik Bartosz (100m klasyczny). Srebrne medale zdobyli Maksymilian Bram (50m dowolny), Michał Dziedzic (100m dowolny) oraz Bartosz Budzik (50m klasyczny). Dwa brązowe medale dołożył Maksymilian Bram na dystansach 100m dowolny i 50m motylkowy.