sobota, 20 kwietnia 2024 15:45

Rafał Kusto z medalami na Mistrzostwach Polski!

W Lublinie odbyły się Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców. Rafał Kusto, reprezentant UKS Orka Lubań, wywalczył po dwa medale - w kategorii seniorów i młodzieżowców.

Autor: UKS Orka

Wychowanek UKS Orka Lubań imponuje formą. Tym razem świetnie spisał się na Mistrzostwach Polski.

W wyścigu na 100m stylem klasycznym Rafał Kusto wywalczył srebrny medal wśród seniorów oraz złoty w grupie młodzieżowców. W grupie seniorów przegrał jedyne z Janem Kozakiewiczem (Legia Warszawa).  Rafał Kusto wystartował także w wyścigu na 50m stylem klasycznym. Ostatecznie z czasem 28:11 wywalczył brązowy medal wśród seniorów oraz srebrny w grupie młodzieżowców. W imprezie wystąpił także Maciej Kozik. Mimo że w gronie najlepszych pływaków z całego kraju zajął odleglejsze pozycje, to pokazał, że czyni stałe postępy.

- Poprawił swoje rekordy życiowe co dobrze rokuje na przyszłość - zauważa Adam Musiał, trener UKS Orka.