czwartek, 28 marca 2024 19:44

Pewna wygrana Łużyc w Ruszowie

Łużyce pewnie wygrały w Ruszowie z Victorią. Lubanianie byli zespołem zdecydowanie lepszym i zrównali się w tabeli punktami z trzecim BKS Bolesławiec.

Autor: Janusz Droś

Victoria w poprzedniej kolejce pewnie wygrała z Czarnymi Lwówek Śląski. W ekipie gospodarzy były rozbudzone nadzieje. Ruszowian na ziemię szybko sprowadziły jednak Łużyce.

W 17. minucie Adrian Schonung dograł piłkę do Damiana Bojdzińskiego, a ten z bliska otworzył rezultat. Kolejny cios goście zadali w 36. minucie. Wówczas świetnym podaniem z własnej połowy popisał się Jakub Jakubczyk, grający trener Jarosław Wichowski huknął z powietrza nie do obrony i było 0:2. Kontaktowego gola dla Victorii mógł zdobyć Bartłomiej Stelwach. Jego kąśliwe uderzenie głową końcami palców efektownie obronił jednak Michał Trzajna. Po zmianie stron goście kontrolowali sytuację, a 10 minut przed końcem po akcji rezerwowych dołożyli trzecią bramkę. Oliwier Misiewicz w bocznej strefie boiska ograł swojego rywala, dograł piłkę do Dominika Szpytmy, a ten trafił na 3:0. 4 minuty później przełamał się Kamil Młynarski i było po meczu. Ruszowian stać było tylko na honorowe trafienie, którego autorem był Bogdan Bozhenko. Dzięki wygranej i porażce BKS Bolesławiec Lubanianie zrównali się punktami z BKS. Do prowadzącej Pogoni Świerzawa i Iskry Łagów tracą po 5 oczek.

Victoria Ruszów - Łużyce Lubań 1:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Bojdziński (17), 0:2 Wichowski (36), 0:3 Szpytma (80), 0:4 Młynarski (84), 1:4 Bozhenko (85). Żółte kartki: Ziemniak, Puławski oraz Młynarski. Sędziował: Łukasz Nalepa.

Victoria: M. Paszek - Puławski (85 Pielichowski), Stelwach (62 Świrlik), S. Paszek, Kopania (81 Cherniavskyi), Bozhenko, Koseła, Bodzianny (71 Majchrzak), Klisowski, Frydlewicz.

Łużyce: Trzajna - Rymer, Pietruszewski (56 Szpytma), Młynarski, Jakubczyk, Furmański (88 Perdon), Bojdziński, Berliński (84 Mandżejewski), Wichowski (67 Misiewicz), Buzała, Schonung.

Skrót meczu przygotowany przez Victorię Ruszów znajduje się tutaj.