Lubań. Strażnicy miejscy ujęli złodzieja tuż po kradzieży

  • 28.04.2021, 13:33 (aktualizacja 28.04.2021, 13:50)
  • red.
Lubań. Strażnicy miejscy ujęli złodzieja tuż po kradzieży

Podziel się:

Oceń:

Dziś przed 12. lubańscy strażnicy miejscy ujęli złodzieja, który w sklepie wędkarskim dokonał zuchwałej kradzieży czterech wędek o szacunkowej wartości 1000 zł.

Podczas patrolu jednego z osiedli strażnicy zauważyli dwóch szarpiących się mężczyzn – jeden z nich miał przy sobie wędkarski sprzęt i na widok mundurowych podjął próbę ucieczki i jednoczesnego porzucenia skradzionych przedmiotów. Jak się okazało, pościg za złodziejem podjął pracownik sklepu, który usiłował samodzielnie udaremnić sprawcy ucieczkę. Strażnicy miejscy niezwłocznie podjęli interwencję, wynikiem czego ostatecznie ujęli złodzieja.

Zachowany w nienaruszonym stanie sprzęt został przekazany przybyłemu na miejsce właścicielowi sklepu, zaś sprawcę przejęła wezwana na miejsce zdarzenia policja, która prowadzić będzie dalsze czynności w sprawie.

Gdyby nie straż miejska, to naprawdę nie bylibyśmy w stanie złapać tego złodzieja. Strażnicy byli w porę tam, gdzie trzeba. Raz jeszcze bardzo dziękuję za pomoc – komentuje zajście właściciel sklepu.

- Zatem - bezpiecznego popołudnia! - pisze w mediach społecznościowych Straż Miejska w Lubaniu.

red.

Zdjęcia (3)


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zlodziej
Zlodziej 29.04.2021, 17:37
To ja ten złapany po pierwsze złapał mnie chłopak z golfa, powiem tak nie chciało mi się już uciekać jedna wędkę zucilem a 2 oddałem sam i powiedziałem żeby wypier... . Gościu z golfa zachował się jak faja bo oddałem wędki to mógł mnie puścić. Jestem przekonany że nie złapali by mnie ale byłem pod wpływem alkoholu i nie chciało mi się biec. artykuł jest załamany bo piszą 4 wędki a nawet na zdjęciu są 3. Panowie że straży miejskiej przekraczają swoje uprawnienia niech się doucza co mogą a czego nie bo nie są z policji, a środki przymusu bezpośredniego stosuje się wtedy... Niech SM sobie przeczytają że zrozumieniem
Tom
Tom 02.05.2021, 08:31
Ty masz coś z mózgiem nie tak.Zlodziej domaga się praw ?Powinni ci łapska połamać abyś więcej już nie kradł degeneracie!
Dziabąg
Dziabąg 30.04.2021, 06:34
48h nie minęło wiec złodziej jeszce gnije.
AUUU
AUUU 29.04.2021, 23:19
To nie artykuł jest załamany. To ja jestem załamany twoją głupotą.
Boguś
Boguś 29.04.2021, 20:03
I jeszcze się chwalisz? Czy może żalisz? Też się zdalnie uczysz? Znowu w życiu ci nie wyszło.... PUDŁO
ewa
ewa 29.04.2021, 12:30
Jeżeli to prawda ,to ogromny wstyd dla SM za przypisywanie sobie czyiś zasług. Nie mogą zabłysnąć inaczej, to przypisują sobie coś, czego nie zrobili ?
xxx
xxx 29.04.2021, 20:04
No tak ZŁODZIEJ górą a ciekawe, co ewa ma za skórą
Robot
Robot 28.04.2021, 18:48
E poka jego ryj
Gość
Gość 28.04.2021, 16:55
Do Moniki a co ma piernik do wiatraka
?
? 28.04.2021, 15:12
A może tak wizerunek ujawnić? Ciekawe czy następnym razem też tak odważnie połakomiłby się na cudzą własność.
Monika
Monika 28.04.2021, 14:33
Do Goscia o to proszę zapytać Pana Burmistrza i inne osoby odpowiedzialne, a nie obwiniać funkcjonariuszy straży miejskiej .
Obserwator
Obserwator 29.04.2021, 20:12
a co to do Burmistrza dzwonili z tym psem, od tego chyba są specjalnie służby i za to im burmistrz płaci
Chłopak który złapał złodzieja
Chłopak który złapał złodzieja 28.04.2021, 14:20
Ale przeklamany artykuł xd kit z tym że ja go złapałem a później przyjechała straż miejska napiszmy ze straż miejska jest najlepsza hahaha
Alex
Alex 29.04.2021, 07:36
Byłem na miejscu i widziałem sytuację.
Pan mówi prawdę. Złapał złodzieja i odzyskał wędki sam. SM przyjechała na gotowe.
Pozdrawiam
Zenek
Zenek 29.04.2021, 17:12
Pan anonimowy ?pffff jasne.
Chlopak ktory jechal na rowerze i tez łapał
Chlopak ktory jechal na rowerze i tez łapał 28.04.2021, 17:00
Taaaa ojcow sukcesu teraz bedzie wielu. Gdzie jestes na zdjeciu ? Ja jechalem rowerem i tez go zlapałem.... po co takie glupie komentarze
Xxx
Xxx 28.04.2021, 20:53
Idź do właściciela sklepu wędkarskiego i się zapytaj, odjechałem zaraz jak przyjechała straż miejska nie potrzebuje rozgłosu. Chodzi mi tylko o to jak zakłamany jest artykuł
Olo
Olo 29.04.2021, 05:48
Skoro nie potrzebujesz rozglosu to po co teraz ten lament? Co bys z nim zrobil gdyby nie straz? Widac na zdjeciu ze jest ładnie poskladany i pewnie odpowie za swój wybryk.a w artykule jest napisane ze straz go ujęła a nie złapała....
Xxx
Xxx 29.04.2021, 08:41
Chodzi o fakt jak przypisują sobie coś czego nie zrobili żeby w piórka obrosnąć, facet nie jest poskładany tylko go położyli na ziemie bo czekali na policję. Co bym zrobił gdyby nie straż hmmm oni tylko założyli mu kajdanki i zadzwonili po policję to ja pewnie zrobiłbym to samo tylko nie nosze ze sobą kajdanek 🙂
Tylko
Tylko 29.04.2021, 17:17
Tylko założyli tylko polozyli tylko tam byli. A ty tylko złapałeś hsha
Gość
Gość 28.04.2021, 14:14
Szkoda że tak szybko nie zareagowali jak byli wezwani do maltretowanego psa przez rolnika z lubania
małorolny
małorolny 30.04.2021, 19:49
Przecież w Lubaniu nie ma rolników, państwo Z. mają gospodarstwo w Uniegoszczy a pozostali rozsprzedali pola na zabudowę jednorodzinną
Jakmar
Jakmar 28.04.2021, 20:44
Przypisali sobie czyjąś zasługę, nieładnie 😕
Gif
Gif 29.04.2021, 17:16
Czyją?
Ania
Ania 29.04.2021, 05:49
Czyją? Ktos im go dostarczył w kajdankach? Mysl.
Xxx
Xxx 29.04.2021, 08:42
A to ciężko we 2 zakuć jednego człowieka? Oni założyli mu tylko kajdanki a zabrała go policja. MYŚL
Ania
Ania 29.04.2021, 17:15
Mogłeś go odprowadzic na policje. Zreszta z art. Wynika ze szarpało sie 2. Wiec albo zostan anonimy albo sobie nie wkrecaj.
Error
Error 28.04.2021, 15:12
A wiesz cos wiecej? Byles widziałeś?
Xxx
Xxx 28.04.2021, 20:54
Byłem widziałem i złapałem go ale takiego chuderlaka to chyba każdy by zlapal

Pozostałe