Zgorzelec-Görlitz. Zamiast Altstadtfest zorganizują festyn rodzinny i spływ na Nysie

  • 27.04.2021, 15:29 (aktualizacja 27.04.2021, 15:58)
  • Görlitzer Kulturservicegesellschaft mbH
Zgorzelec-Görlitz. Zamiast Altstadtfest zorganizują festyn rodzinny i… Jakub_Purej Na starym Mieście w Görlitz nie odbędzie się tradycyjna impreza, którą oficjalnie otwierali na moście Staromiejskim burmistrzowie

Podziel się:

Oceń:

Pandemia już po raz drugi pokrzyżowała plany spółki Kulturservice, która wraz ze zgorzeleckim Miejskim Domem Kultury organizuje największą imprezę na polsko-niemieckim pograniczu. Nasi sąsiedzi nie chcą się jednak całkiem poddać i zamiast tradycyjnego festiwalu planują mniejsze wydarzenia.

Uważamy, że w tym roku realistyczna jest organizacja małych wydarzeń, dlatego zorganizujemy niektóre znane z festiwalu wydarzenia. Będą to np. spływ na byle czym na Nysie, z niemieckimi i polskimi załogami, duże polsko-niemieckie śniadanie, czy festyn rodzinny – zapowiada Stephanie Rikl z Kulturservice Görlitz.

Wydarzenia będą odbywać się od końca czerwca do września. Szczegóły będą dostępne na stronie internetowej: www.altstadtfest-goerlitz.com.

Spływ na byle czym oraz polsko-niemieckie śniadanie zostały zaplanowane na ostatni weekend lipca (31.07-01.08). Na początku sierpnia, w parku Nikolaizwinger odbędzie się również średniowieczny jarmark, z kuglarzami i pokazami artystycznymi oraz kulinarnymi przysmakami.

Organizatorzy zastrzegają, że planowane wydarzenia będę mogły się odbyć, o ile pozwolą na to przepisy o ochronie przed zakażeniami.

Święto Starego Miasta Görlitz to prawdopodobnie największa impreza na polsko-niemieckim pograniczu. Tradycyjnie odbywa się w ostatni weekend sierpnia. Trwa 3 dni. Bawią się na niej tysiące Niemców i Polaków.

Görlitzer Kulturservicegesellschaft mbH

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe