Policjanci odzyskali skradzione mienie

  • 26.04.2021, 14:07 (aktualizacja 27.04.2021, 09:08)
  • Źródło: KPP w Lubaniu
Policjanci odzyskali skradzione mienie KPP w Lubaniu

Podziel się:

Oceń:

Kolejny raz dobra znajomość rejonu i rozpoznanie lubańskiego dzielnicowego doprowadziły do odzyskania mienia skradzionego z terenu budowy.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 25 i 28 lat, mieszkańców powiatu lubańskiego. Straszy z nich poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze czyny.

W czwartek 22 kwietnia funkcjonariusze lubańskiej Straży Miejskiej w trakcie patrolu ogrodów działkowych znajdujących się w pobliżu szpitala zauważyli dwóch młodych mężczyzn jadących rowerami. Mężczyźni są dobrze znani mundurowym z działalności przestępczej, dlatego postanowili ich wylegitymować. Strażnicy miejscy zawrócili i udali się w ich kierunku.

Tam już stał świadek, który potwierdził, iż młodzi mężczyźni na widok strażników odrzucili jakiś przedmiot do rowu. Jak się okazało, była to piła spalinowa do cięcia betonu. Na miejsce został wezwany patrol policji.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli mienie i wraz z zatrzymanymi udali się na Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Pracujący od samego początku przy sprawie lubański dzielnicowy już po kilku minutach ustalił skąd mogła pochodzić skradziona piła spalinowa jednocześnie informując o zaistniałej kradzieży jej właściciela - relacjonowała asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, oficer prasowa lubańskiej komendy.

Strzał był trafiony. Za nim policjanci z zatrzymanymi przybyli do jednostki Policji już na stanowisko dyżurnego wpłynęło oficjalne zawiadomienie o kradzieży. Oprócz piły spalinowej do cięcia asfaltu skradziono także radio budowlane. Małomówni młodzi mężczyźni od samego początku nie przyznawali się do kradzieży i zmieniali wersje zdarzeń, co utrudniało pracę policji. Jednak upór i zaangażowanie dzielnicowego doprowadziły do szybkiego odzyskania pozostałych "fantów".

Mundurowi po wejściu do altany ogrodowej znajdującej się na obrzeżach Lubania ujawnili na strychu radio budowlane oraz inne przedmioty mogące pochodzić z kradzieży, w tym piece tzw: "kozy", szczypce, młotki, liny, nożyce do cięcia itp. - wylicza asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Zatrzymani mężczyźni to dobrze znani miejscowym funkcjonariuszom mieszkańcy powiatu lubańskiego. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego lubańskiej komendy przedstawili 25–latkowi zarzut kradzieży. Prokurator Rejonowy w Lubaniu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Drugi z zatrzymanych 28-latek usłyszał zarzut paserstwa, a ponadto był osobą poszukiwaną. Obecnie przebywa w areszcie, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

Źródło: KPP w Lubaniu

Zdjęcia (5)


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 27.04.2021, 15:33
a czemu jeden dostał tylko dozór? Żeby dalej kradł?
Kris
Kris 27.04.2021, 08:18
Patrząc na zdjęcia hmmmm..... Dwa radiowozy i dwóch policjantów. Jak ma być dobrze w naszym mieście jak nie ma komu na ulicy pracować. Kto czuwa na porządkiem w naszym mieście 4 osoby? Dwóch policjantów, dwóch strażników? A gdzie reszta ludzi? Kto na to pozwala?
Xyz
Xyz 27.04.2021, 08:16
Pokazac twarze, mamy beda dumne z synow !
A co z nim?
A co z nim? 27.04.2021, 07:27
A kiedy zrobia porządek ze złodziejem ........ z początku Jałowca?
Jeździ samochodem choc nie ma uprawnień kradnie co popadnie a na dodatek naśladuje go najstarszy syn(z reszta pozostałe nie będą lepsze)
Maryśka
Maryśka 26.04.2021, 20:50
Dobrze że w tym Lubaniu jeszcze dzielnicowi coś wykryją, bo reszta to do tarcia chrzanu się nadaje !
Hans
Hans 26.04.2021, 15:38
Myśle ze to tylko szczęśliwy dla milicjantów przypadek , ostatnio zajmują się tylko pałowaniem kobiet , szukaniem ofiar bez maseczek i nękaniem przedsiębiorców , chyba że .....choć nie sądzę
Bruner
Bruner 26.04.2021, 18:38
A czytasz ze zrozumieniem? To podczas patrolu Strazy Miejskiej zlodzieje wpadli.
Hans
Hans 26.04.2021, 20:20
Tak , ze zrozumieniem , przeczytaj bruner jeszcze raz cały artykuł może cię się uda również to zrozumieć
Bruner
Bruner 27.04.2021, 10:35
Hans. Z artykuły wynika ze to patrol SM byl we własciwym miejscu i czasie. Nic wiecej. Nie wkrecaj sobie.

Pozostałe