Pływackie szaleństwo w Lagunie

  • 25.04.2021, 20:41 (aktualizacja 25.04.2021, 20:49)
  • red.
Pływackie szaleństwo w Lagunie Artur Ryżewski

Podziel się:

Oceń:

W piątek oraz sobotę kryta pływalnia Laguna byłą areną zmagań pływaków z całego Dolnego Śląska. Rywalizacja toczyła się w ramach XIV Dolnośląskich Zawodów o Puchar Burmistrza. Napisać, że gospodarzom imprezy UKS Orka Lubań poszło bardzo dobrze, to nic nie napisać.

Dwudniowa rywalizacja stała na świetnym poziomie. Chodzi zarówno o osiągnięcia sportowe, jak również organizację.

W sumie w zawodach wzięło 26 klubów z całego Dolnego Śląska. Chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji było grubo ponad 500 zawodników, lecz ze względu na pandemię, co smuciło organizatorów, liczba startujących musiała zostać ograniczona.

Pierwszego dnia rywalizowali młodsi adepci pływania. Chłopcy i dziewczęta ścigali się na dystansach 25m, 50m oraz 4x50m (style grzbietowy, dowolny, motylkowy oraz klasyczny). W kategorii 8 lat i młodsi w starcie na 25m stylem dowolnym Eryk Henig wywalczył drugie miejsce, a Zofia Ilnicka była trzecia.

- Wiele osób gratulowało zawodów i podkreślało, że stały na świetnym poziomie. To duża satysfakcja, że o Lubaniu i naszych zawodach jest coraz głośniej - nie krył zadowolenia Adam Musiał, trener UKS Orka.

Gospodarze jeśli chodzi o sportową rywalizację to co najlepsze zostawili na drugi dzień imprezy. Tego dnia w większości konkurencji nie mieli sobie równych. W sumie reprezentanci UKS Orka zdobyli aż 33 medale - 23 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych! Klub z Lubania wygrał klasyfikację drużynową, wyprzedzając pod tym względem kluby z Bielawy (32) i Wałbrzycha (24).

Złote medale zdobyli: Jakub Cepuchowicz 3, Michał Dziedzic 3, Milena Krawczyk 3, Konrad Pawlewicz 2, Jan Tesarowicz 2, Katarzyna Abramowicz 2, Iga Krasowska 2, Wiktoria Wójcik 2, Maciej Kozik oraz Maksymilian Bram.

Ponadto UKS Orka była najlepsza w rywalizacji na 4x50 stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.

Srebrne medale zdobyli: Eryk Henig, Maciej Kozik, Maksymilian Bram, Jan Tesarowicz oraz Bartosz Budzik.

Brązowe medale zdobyli: Konrad Pawlewicz, Bartosz Budzik, Zofia Ilnicka, Katarzyna Abramowicz i Julita Jośko.

UKS Orka Lubań serdecznie dziękuje za wsparcie sponsorom, a w szczególności Panu Leszkowi Nowakowi z firmy NOWECH Chłodnictwo-Klimatyzacja.

- Bez Was tak fantastyczne zawody nie mogłyby się odbyć - dziękował w imieniu przedstawicieli klubu z Lubania Adam Musiał.

red.

Zdjęcia (28)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe