Wideoinformator 21.04.2021

  • 21.04.2021, 17:24 (aktualizacja 21.04.2021, 17:34)
  • ŁCR
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Z dzisiejszego Wideoinformatora dowiemy się o organizacji Punktu Szczepień Powszechnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz grancie dla Ośrodka Wsparcia Dziennego.

Nowy punkt szczepień w Lubaniu

Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek to nowa faza realizacji Narodowego Programu Szczepień. 

Gmina Miejska Lubań od dłuższego czasu podejmuje działania w celu uruchomienia dodatkowych punktów szczepień. Staraniem samorządu zaproponowana lokalizacja utworzenia punktu szczepień powszechnych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zyskała akceptację zarówno Narodowego Funduszu Zdrowia jak i Wojewody Dolnośląskiego.

Planujemy, aby ten punkt otworzył się w pierwszej połowie maja i żeby pierwsze szczepienia ruszyły w tym czasie. Jesteśmy na etapie organizacyjnym. Staramy się, aby punkt szczepień został dostosowany jak najlepiej do wymogów, które stawiają nam służby – informuje Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

Z punktu szczepień powszechnych, który powstaje w Lubaniu będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak i powiatu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które nie mają możliwości zaszczepienia się w lubańskim szpitalu w godzinach porannych, w nowym punkcie szczepień zaplanowano popołudniowe godziny przyjęć, czyli od godz. 14:00 do 20:00. Zadeklarowana przez miasto minimalna liczba osób do zaszczepienia w ciągu dnia wynosi 200. Trwa kompletowanie zespołów szczepiących, których najprawdopodobniej będzie trzy. Podmiotem patronackim szczepień w MOSiRze będzie przychodnia lekarska Medical. Jak będzie wyglądała rejestracja do lubańskiego punktu szczepień powszechnych?

Rejestracja będzie się odbywała przez systemy ogólnokrajowe, czyli przez Internetowe Konto Pacjenta i numer 989. Natomiast, my jako miasto będziemy dysponować pulą 10% szczepionek, które będziemy mogli wykorzystać na własny cel, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli się rejestrować bezpośrednio w punkcie szczepień lub telefonicznie. Numer telefonu, pod którym będzie można się zarejestrować zostanie podany do publicznej wiadomości – mówi Mateusz Zajdel, zastępca Burmistrza Miasta Lubań.

Wiadomo, że nasz punkt trafił już do systemu centralnego i pierwsi pacjenci są w nim zarejestrowani na drugą połowę maja.

Owocowy zakątek w OWD

Bardzo cieszą wszelkie proekologiczne inicjatywy mające na celu wprowadzenie zieleni do naszego otoczenia. Ośrodek Wsparcia Dziennego został laureatem programu „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” Fundacji Santander. Zgodnie z głównym założeniem projektu przy placówce zostanie stworzone miejsce o charakterze ekologicznym, edukacyjnym i przyrodniczym. W „Owocowym zakątku” będą zasadzone drzewa i krzewy owocowe, takie jak maliny, borówki i czereśnie.

Owocowy zakątek będzie to punkt na mapie Lubania, w którym starsi mieszkańcy znajdą zaciszne miejsce do wytchnienia i obcowania z naturą, natomiast dzieci będą miały możliwość podnoszenia swojej świadomości ekologicznej, dzięki postawionym domkom dla owadów zapylających i organizowanych przez nas warsztatach międzypokoleniowych o tematyce ogrodniczej, przyrodniczej i pszczelarskiej – zapowiada Alicja Pancarowicz z Ośrodka Wsparcia Dziennego.

Projekt będzie realizowany od maja do sierpnia tego roku. W przyszłości Ośrodek Wsparcia Dziennego planuje wzbogacić to miejsce o zielniki z ziołami i kwiatami.

ŁCR

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Igor ®
Igor ® 22.04.2021, 01:06
Nowa faza realizacji szczepień NFZ - Gmina Miasta Lubań reaizuje.. uzyskała akceptację NFZ... i wojewody dolnośląskiego.. Natomiast wchodzi w kadr kamery .. Z-ca burmistrza (miasta, o którego zasługach w tym projekcie nie wspomniano) i przemawia o połowie Maja.. że.. jeśli nie masz możliwości zaszepienia się w godzinach porannych w szpitalu.... 200 szczepień w dobę ale trwa kompletowanie zespołu..
Pacjęci są zarej... na 2 połowę Maja... qwaaaa... kać! Lubię Lub*ń, w 2 min zamuliło mnie w merytoryce wypowiedzi i realizacji infor*atora. Dalej to moc .. Ośrodka Wsparcia Dziennego, pasieki i edukacja pro eko dla dzieci naprzeciwko przedszkola...

Coś niezgodnie z regulaminem publikacji? Dziękuję, za wyrażenie własnego zdania. Pozdrawiam czytelników komentarzy.

Pozostałe