Świeradów-Zdrój. Sky Walk na ukończeniu, ale...

  • 25.03.2021, 12:54 (aktualizacja 25.03.2021, 15:06)
  • Źródło: Radio Wrocław
Świeradów-Zdrój. Sky Walk na ukończeniu, ale...

Podziel się:

Oceń:

Dobra i zła wiadomość dotycząca wieży widokowej w Świeradowie-Zdroju. Dobra to taka, że wart 40 mln zł Sky Walk jest na ukończeniu. Zła - nie wiadomo, kiedy wieża zostanie otwarta.

Gmina jak dotąd nie wybudowała wodociągu, kanalizacji ani nawet drogi dojazdowej do atrakcji. W Świeradowie-Zdroju nie ma na to pieniędzy.

U podnóża góry Świeradowiec stoi już wieża widokowa. Prace nad nią ruszyły w drugiej połowie ubiegłego roku. Dziś obiekt jest niemal gotowy. Prace wykończeniowe mają zakończyć się za kilka tygodni. Niestety nie oznacza to, że największa w Polsce ścieżka w chmurach zostanie otwarta dla zwiedzających.

Jak donosi Radio Wrocław, Gmina Świeradów-Zdrój nie wybudowała dotąd wodociągu, kanalizacji ani nawet drogi do atrakcji. Burmistrz Świeradowa-Zdroju tłumaczy się brakiem funduszy spowodowanym pandemią.

Potrzeba na to półtora miliona złotych, których nie mamy - powiedział Radiu Wrocław Roland Marciniak, burmistrz Świeradowa-Zdroju.

Obiekt ma być motorem napędowym turystyki w regionie. Na jego otwarcie trzeba będzie jeszcze poczekać.

Źródło: Radio Wrocław

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

avanti
avanti 26.03.2021, 18:16
Kanalizacja to zawsze byl problem Swieradowa, wiec niech burmistrz nie opowiada farmazonow o jakiejs pandemii. Zapewne rozwiaze sie to w sposob typowy dla tego miasta i zdecydowanie tanszy - ukryta rura odprowadzjaca szambo prosto do Kwisy.
obserwator1
obserwator1 25.03.2021, 20:08
Jak zwykle zaczyna się od d-py strony .Najpierw robi się uzbrojenie terenu i dojazd. Inwestor naiwny uwierzył w obiecanki Burmistrza nie on pierwszy i nie ostatni.
Elunia
Elunia 25.03.2021, 19:34
Pan Inwestor znalazł 40 mln złotych na wybudowanie wieży, to i znajdzie 1,5 mln zna zbudowanie do swojej prywatnej inwestycji wodociągu i kanalizacji. Pan Inwestor w ramach partnerstwa prywatno-publicznego ma pełną możliwość działania. Moim zdaniem to skandal, że Gmina z własnych pieniędzy ma sponsorować prywatny, niezwiązany z działalnością Gminy ,określoną w prawie, biznes. Na najbliższej sesji Pan Burmistrz będzie naginał Radnych do zaciągnięcia kredytu na tą budowę, opowiadając banialuki o korzyściach dla Gminy. Czy akurat dla Gminy? Kiedy Radni zaczną samodzielnie myśleć? Są pilniejsze potrzeby i Gminy i mieszkańców, którzy również nie mają wody i kanalizacji. Radnym ( popierającym Burmistrza) spadną klapki na oczy i w ciemno zagłosują za. Żeby tylko przejrzeli, zanim przyjdzie do nich ORGAN i zapyta -DLACZEGO?
Ronin
Ronin 25.03.2021, 18:08
I bardzo dobrze że nic nie zrobili. Obcy kapitał będzie sobie klepał biznes na Polaczkach. Wejście dla jednej osoby ma się wynosić koło kwoty 60zl, czy to jest normalne ? Było ich stać na budowę, to niech sobie zrobią wodociąg, drogę i kanalize. Następna atrakcją dla leniwych.
Jan z sąsiedztwa
Jan z sąsiedztwa 25.03.2021, 22:30
Pan Panie Ronin prawdopodobnie niewiele potrafi zrobić, dlatego tak łatwo wychodzi Panu krytyka. Gdyby chociaż była rzetelna i wynikała z troski o dobro wspólne to można byłoby podjąć rzeczową polemikę. Wypływa ona niestety z niskich pobudek jak zazdrość i zawiść i w dodatku bez elementarnej wiedzy o inwestycjach. Jeżeli nie potrafi Pan niczego sam dokonać ani docenić osiągnięć innych to niech Pan przynajmniej nie przeszkadza. Nie jestem mieszkańcem Świeradowa ale z podziwem obserwuję dokonujące się zmiany w tym sennym niegdyś miasteczkiem. W ciągu ostatnich kilkunastu lat stał się Świeradów dynamicznie rozwijającym się kurortem na miarę europejską a to chyba najlepsza ocena działań władzysamorządowej. Zazdrościć powinni mieszkańcy innych gmin skuteczności w pozyskiwaniu inwestorów zewnętrznych angażujących tak duże pieniądze. Pan Ronin chciałby, żeby potencjalny inwestor nie tylko nie zarabiał na swoich inwestycjach ale aby w imię sprawiedliwości społecznej, dopłacał do interesu a gdyby jednak zyski się pojawiały, "uczciwie " się z nim podzielił. Pozdrawiam Pana Panie Ronin, tudzież Panią Elunię i wszystkich podobnych im malkontentów.
Elunia
Elunia 26.03.2021, 09:08
Szanowny Panie, dzięki Bogu, że nie jest Pan mieszkańcem Świeradowa. I oby tak zostało. W tym " dynamicznie rozwijającym się kurorcie na miarę europejską" mieszkańcy nie mają wody i kanalizacji, a jednym z podstawowych problemów miasta są płynące fekalia, po każdych większych opadach deszczu. Zwykłe latarnie, dziury w jezdniach, brak mieszkań komunalnych, czyli zwykłe potrzeby społeczne nie są istotne dla obecnej władzy samorządowej. Mieszkańców żyjących tu i teraz , nie obchodzą "wizje" inwestycyjne miasta za 100 lat.
Brak wyczucia społecznego, brak zrozumienia, że gmina to nie przedsiębiorstwo, to główny grzech obecnej władzy samorządowej ( w tym kolegialnej). Kapitalizm ( wytarte słowo) wymaga: pieniędzy i realizmu .Tu widać zabrakło i jednego i drugiego. I trudno, żeby za to płaciła Gmina.

Pozostałe