Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań. Zbiórka podpisów

  • 01.03.2021, 16:15 (aktualizacja 01.03.2021, 16:54)
  • eLuban pl
Referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań. Zbiórka podpisów

Podziel się:

Oceń:

Od kilku dni trwa zbieranie podpisów na listach poparcia dla referendum w sprawie odwołania Rady Gminy Lubań przed upływem kadencji. Wcześniej na tablicach ogłoszeniowych pojawiły się Obwieszczenia, gdzie przeczytamy uzasadnienie dla tej inicjatywy.

Aby referendum doszło do skutku potrzeba nieco ponad 500 podpisów. Poniżej w plikach do pobrania znajdziecie specjalnie przygotowaną listę, którą należy pobrać, wydrukować i starannie podpisać.

Pamiętajmy o wpisywaniu danych bez błędów, o dacie i własnoręcznym podpisie. - zwraca uwagę Zbigniew Zjawin, inicjator przeprowadzenia referendum. - Przyjadę przyjąć podpis lub zostawić do wypełnienia listę przez domowników i sąsiadów, po kilku dniach ją odbiorę. Jak zawsze do waszej dyspozycji, przez Messenger, WhatsApp lub telefon +48 509 081 510 – dodaje.

Zgodnie z harmonogramem przed zbiórką podpisów na gminnych tablicach ogłoszeniowych pojawiły się Obwieszczenia zawiadamiające o zamiarze przeprowadzenia referendum.

Z ich treści dowiadujemy się jakie motywy przyświecały inicjatorowi przeprowadzenia referendum i jakie pytanie zostanie zadane na kartach do głosowania.

eLuban pl

Załączone pliki do pobrania (1)


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

😃
😃 06.03.2021, 00:24
Dlaczego tutejszy portal nie napisze o rozstrzygnięciu przez sąd sprawy zwolnienia dyscyplinarnego Pani Anety Usyk? Cieszę się, że prawda zwyciężyła i Pani Aneta wygrała. Nie rozumiem jak można było w tak podły sposób potraktować osobę, która oddała dla rozwoju gminy 20 lat ciężkiej pracy. Pani Aneto trzymam kciuki za Pani wygraną w wyborach. Pani wiedzy i doświadczeniu nie dorówna żaden kandydat. Mam nadzieję, że mieszkańcy swój głos oddadzą właśnie na Panią.
wolny człowiek
wolny człowiek 07.03.2021, 11:42
O szczegółach pisze inny portal...!Nie rozumiesz jak w tak podły sposób potraktować osobę,która dała dla rozwoju gminy 20 lat ciężkiej pracy.Faktycznie przez 20 lat Pani Aneta pracowała na rzecz swojej osoby.Przez lata eliminowała nie wygodnych dla siebie urzędników.Lojalność wobec swoich pracodawców i poprzedników ostatniego Wójta sięga dna.Hercunia po wyborach owinęła wokół palca ,jakość nie było wierniejszych pracowników.... Pierwsza kadencja Hercunia była pod dyktando i pomysły Pani Anety.Zaufał,że faktycznie jest to lojalny pracownik,po drodze wyeliminowała kilku pracowników .Jak Wójt trochę przejrzał na oczy i chciał sam decydować - otworzył sobie drogę do cichej walki z Panią Anetą.Przykro stwierdzić fakt ,że Wójt był za słaby ,aby uczciwie zawalczyć.Każdy ma prawo kandydować na Wójta tylko dlaczego kandydowanie Pani Anety było ukrywane.Jak można pracować z Wójtem jako Z-ca i udawać greka?Podsumowując długa droga była Pani do stołka.Poprzednicy Hercunia też boleśnie odczuli zaufanie i lojalność pracownicy opartej na dwulicowości ........Pani Wiedzy i doświadczeniu nie dorówna żaden kandydat.20 lat ! starczy rutyny..
Mariola
Mariola 03.03.2021, 11:14
Brawo Mieszkańcy zmiany muszą iść szybciej a nie tylko od was kasę doją samorządy Leśna też czeka na grupkę odważnych ludzi bo co tu jest to jest kpina z samorządu
XYZ
XYZ 03.03.2021, 08:56
Referendum ogłaszają, kłamstwa upowszechniają. Wyborcy swoje zdanie mają, kłamstwom Zbyszka nie ulegają. Wybranych Radnych szanują i poparcie obiecują .Referendum zbojkotują.
ja
ja 04.03.2021, 08:36
To referendum jest po to żeby zmienić radnych bo gdyby okazało się że Pan Zbyszek wygra to nie przeforsuje podwyżki pensji dla siebie bo przecież za taką wypłatę to nie da się pracować.
Tes.
Tes. 02.03.2021, 22:20
Zbyszek przegrał wybory, na wójta, radnego więc wymyślił sensację. Kto pod kim dolki ten sam ...........
Tes.
Tes. 02.03.2021, 20:02
Działalność Zbyszka typowa nieudolność i zamieszanie. Bardzo szkoda miejscowość Siekierczyn
Leniwiec
Leniwiec 02.03.2021, 18:10
Gdzieś czytałem że telewizja chcę wznowić produkcję popularnego serialu Ranczo i tak kombinuje że w Lubaniu mamy komplet bohaterów pan Z to taki wójt Kozioł kombinator cwaniak ale wie jak się ustawić, pani U to taki Czerepach zna się dużo wie i umie ale charakter ma podły, pani H to taka Więcławska charakter zadziorny ale ogólnie taka obrotna babka, pan B to taki Duda młody zdolny z administracji bardzo dobrze przygotowany ale na wieś to charakter ma za słaby, nie wpasowuje mi się tylko pan C może ktoś ma jakiś pomysł🤔 I bądź tu człowieku mądry i wybierz wójta🤣
Hrabia p
Hrabia p 02.03.2021, 15:28
W końcu mieszkańcy zrozumieli że samorządy i burmistrzów można odwołać i nie czekać do wyborów brawo Leśna tu jest naj gorzej brak komunikacji bieda patologia i nic tu nie idzie do przodu a kopalnia działa jedyny pozytyw w tym skansenie
Leniwiec
Leniwiec 02.03.2021, 14:59
Z tym referendum to taka trochę naciągana sprawa, pan Zbyszek nie zorientował się w nastrojach wśród wyborców, wcale nie ma aż tak dużego poparcia żeby tą radę odwołać, ci ludzie naprawdę mają poparcie w swoich miejscowościach i przez ten cyrk przeciwko radzie skorzysta tylko pani U, która przytomnie siedzi cicho, dwa tygodnie przed wyborami ruszy z kampanią i przynajmniej nie braknie jej amunicji w przeciwieństwie do kontrkandydatów którzy połowę swojej wystrzelają na 2 miesiące przed wyborami ot takie płytkie porównanie ale za to celne😁
😃
😃 06.03.2021, 00:27
Bo Pani Aneta to mądra babka jest. I takiego wójta nam potrzeba, reszta kandydatów niestety nie dorasta jej do pięt.
Ccc
Ccc 02.03.2021, 13:01
Uwaga!!!! PiS przejmuje samorządy.
PWM
PWM 04.03.2021, 08:11
oj Zbychu, przestań ty stary zadziorny POwcu..
V
V 02.03.2021, 12:56
Kiedy lubańskiego odwołają!!!
WYZ
WYZ 02.03.2021, 12:33
Zbyszek robi zamieszanie w gminie, licząc, że na tej fali wypłynie lecz mieszkańcy gminy dobrze go znają i z przeszłości pamiętają jak to obaj rządzili aż ich w wyborach przepędzili.
Wyborca niezadowolony
Wyborca niezadowolony 02.03.2021, 10:46
Świeradów-Zdrój zaczyna zbierać podpisy w sprawie odwołania Marciniaka.
Wyborca
Wyborca 01.03.2021, 23:20
GRATULACJE! Szkoda, że LUBAŃ nie ma jaj i nie zorganizuje takiego referendum by odwołać Burmistrza. Najlepiej tylko na FB jego oczerniać i szkalować ale do działania nikt się się weźmie. Widać "baby" z "wioski" mają większe jaja niż mieszczuchy.
123
123 02.03.2021, 07:46
Zgadzam się z wyborcą w całości.
Tes.
Tes. 01.03.2021, 20:46
Program wyborczy Zbysia?Następne referendum w gminie Siekierczyn
Janek
Janek 01.03.2021, 19:59
Czas najwyzszy pognać to towarzystwo.
Janina
Janina 01.03.2021, 17:36
Leśna tu też rusza taki proces
Janina
Janina 01.03.2021, 20:49
Od początku kadencji słyszymy ten bełkot. Szkoda tylko, że za wcześniejszej władzy nikt o referendum nie wspominał. Nic nie zeobiły wcześniejsza władza. Stan wodociągów tak jak Niemcy zostawili o kanalizie nie wspomnę. Dopier teraz idzie 2mln na wodociągi w Złotnikach, 1,6mln kanalkza w Smolniku, projekt za 10 mln na wod-kan w Pobiednej, wreszcie budowa mostu na Kwisie itp. Na koniec kadencji okaże się, że Surmacz zrobił najwięcej, ale że nie "nasz" to trzeba opluwać chłopa.
Vel Janina z bu bu
Vel Janina z bu bu 04.03.2021, 07:29
Wy robicie podnosząc wasze wynagrodzenia kosztem biedy w gminie no jest czym się chwalić a Sygneri nie ma a koszty przekraczają trzy krotnie jej działanie a miała być Europa Janina heedd
Dżuma
Dżuma 02.03.2021, 15:25
Radna daj na luz weś się do pracy bo już ostatnia kadencja co teraz jest nie bawem się skończy projekty poprzedników no sukces .Ciekawe co burmistrz zrobił w leśnej obiecywał hooo i jeszcze hooook a ty podwyżki wynagrodzeń za wodę za śmieci czyli szuka kasy u biednych mieszkańców o coli w wodzie zamoniałaś napisać normalnie sukces
nienawidzę pisu
nienawidzę pisu 02.03.2021, 08:19
Tak właśnie, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Człowiek, który ma wiedzę w każdej dziedzinie i chce coś robić. Człowiek, który coś zrobi w tych Wilkowyjach, które nam poprzednicy zostawili.
Norma 100
Norma 100 04.03.2021, 14:18
Kiedy to będzie woda w Złotnikach projekty gadki a tu nic kolejny rok i słychać projekt wart tyle zaraz ruszamy i co brawo Radna i Burmistrz
Mania