Reporterski sukces uczniów z Lubania

  • 08.02.2021, 13:20 (aktualizacja 08.02.2021, 14:02)
  • red.
Reporterski sukces uczniów z Lubania

Podziel się:

Oceń:

Reportaż Łukasza Węgrzyna i Łukasza Grzelaka „Zimne piekło czyli droga po lepsze jutro” znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych multimedialnych reportaży o historii lokalnej programu Re:memory.

W projekcie "Re:memory - multimedialne historie lokalne" młodzież z 50 szkół opowiedziała lokalne wydarzenia. Reportaż Łukasza Węgrzyna i Łukasza Grzelaka „Zimne piekło czyli droga po lepsze jutro” znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych multimedialnych reportaży o historii lokalnej.

W reportażu autorzy przedstawili losy swoich bliskich. Udało im się utrwalić pamięć o Marii Marcinkowskiej – kobiety żołnierza, która przebyła daleką drogę od zesłania na Syberię do tworzącej się armii Berlinga. Jako żołnierka II Kompanii Fizylierek przeszła cały szlak bojowy od Lenina do Berlina, oraz Jana Jabłońskiego, który został zesłany na Syberię. Kliknijcie w grafikę poniżej, aby poznać historię lokalnych bohaterów.

Za swą pracę trzecioklasiści Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu zostali wyróżnieni nagrodami książkowymi, a ich sukces wraz z innymi uczestnikami projektu został opisany na łamach „Gazety Wyborczej”. Zyskali też rzetelną, wyczerpującą ocenę reportażu wraz z konstruktywną krytyką dokonaną przez panią Ewę Wilczyńską – dziennikarkę „Gazety Wyborczej”.

red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

regent
regent 09.02.2021, 07:26
Brawo i szczere gratulacje. Rzadkie, niestety, to przypadki wśród młodych ludzi. A jednak..., jest nadzieja, bo jak stwierdził klasyk: "Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium". Powodzenia w dalszej pracy! Pozdrawiam.

Pozostałe