Uwaga! W regionie próbują oszukiwać na tani asfalt

  • 22.01.2021, 12:20 (aktualizacja 22.01.2021, 12:33)
  • red.
Uwaga! W regionie próbują oszukiwać na tani asfalt Pan Tadeusz

Podziel się:

Oceń:

Jeden z czytelników eLuban.pl poinformował, że dziś w Pisarzowicach próbowano go oszukać metodą na tani asfalt!

Uwaga oszuści! Wysoki blondyn mówiący po angielsku podaje się za inżyniera, który buduje autostradę i oferuje asfalt. Białe Renault Clio na francuskich tablicach. - czytamy w wiadomości do której załączono zdjęcie.

To znana i dobrze opisana metoda przekrętu. Schemat działania jest zawsze podobny. Do firmy przychodzi człowiek, podający się za pracownika firmy, która w okolicy prowadzi roboty drogowe, proponuje wylanie asfaltu w atrakcyjnej cenie, nie pozostawiając na decyzję zbyt wiele czasu.

Historię lubańskiej firmy, która dała się oszukać w ten sposób opisywaliśmy jesienią 2014 roku. Wówczas, już na drugi dzień pojawił się pierwszy samochód wypełniony ciepłym asfaltem. Praca ruszyła, a oszuści zaczęli naciskać na zapłatę z góry. Po tym wystawili fakturę, otrzymali pieniądze i… zniknęli. A sama robota? Została zrobiona tylko w połowie, w dodatku asfaltem marnej jakości.

red.

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

marecki
marecki 24.02.2021, 14:58
Przecież to historia znana od lat ale pomimo, że opisywana w wielu artykułach Oni nadal są czyli mają robotę... Ludzie są sami sobie winni.... nie pilując roboty a masa bitumiczna nie jest marnej jakości jak opisujecie tylko jest zwyczajnie prawdopodobnie cienko położona bo wątpię żeby asfalt dało się podrobić jak biorą go z asfaltowni!
IwanGelik
IwanGelik 24.01.2021, 19:56
Rudy i jego brat. Idą od Wrocławia. moja znajoma z psiarni już ich przesłuchiwała. U mnie zrobili połowę. Jak powiedziałem że płacę po robocie skończonej, to z godzinę dzwonił, prosił, przyjeżdżał z innymi cwaniakami. Zobaczył końcówkę Browninga , (bo zaczął mnie irytować) i do dziś nie skończyli....... ale nie zgłosili sie też po kasę za to co zrobili. i tak mam 75% zrobione za free. Minus jest taki że nie moge znaleźć fachowców żeby to skończyć (za mało). Chyba wyłożę bazaltową kostką.
Gonić to rude tałatajstwo. (Clio wypożyczone we francji, do dziś nie zwrócone, sprawdzone)

Pozostałe